Intencje mszalne - XXV Niedziela Zwykła

od 20 do 26 września 2010r.

Ogłoszenia parafialne - 19 września

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
– 19 września 2010r.

Intencje mszalne - XXIV Niedziela Zwykła

od 13 do 19 września 2010r.

Ogłoszenia parafialne - 12 września

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
– 12 września 2010r.

Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze

PielgrzymkiOgólnopolskie dożynki, które są organizowane na Jasnej Górze od 1982 r. stanowią jedną z form duszpasterstwa rolników. Tegoroczne Święto Dziękczynienia za plony przebiegło pod hasłem „Do Matki Pięknej Miłości” i zgromadziło około 30 tys. wiernych.
Uroczystej Mszy świętej sprawowanej w niedzielę 5 września 2010r. na Szczycie Jasnogórskim przewodniczył i homilię wygłosił arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. Szczególną modlitwą otoczył rolników, których domy i pola zostały zniszczone przez tegoroczną powódź.
Wśród rolników i osób związanych z rolnictwem na placu celebry byli obecni pielgrzymi z Parafii św. Jana Chrzciciela w Kroczewie wraz z ks. wikariuszem Pawłem Grąbczewskim. W dorocznych dożynkach uczestniczył również Prezydent RP Bronisław Komorowski, Minister Rolnictwa Marek Sawicki, a także Biskup Jan Styrna, delegat Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Rolników.

Intencje mszalne - XXIII Niedziela Zwykła

od 5 do 12 września 2010r.

Ogłoszenia parafialne - 5 września

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
– 5 września 2010r.

Intencje mszalne - XXII Niedziela Zwykła

od 30 sierpnia do 5 września 2010r.

Ogłoszenia parafialne - 29 sierpnia

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
– 29 sierpnia 2010r.

Powakacyjne Spotkania dla Narzeczonych

NarzeczeństwoOd 1 marca 2010 roku w Diecezji Płockiej obowiązują nowe zasady dotyczące przygotowania do małżeństwa, szczególnie jego ostatniego, trzeciego etapu, nazwanego Spotkaniami dla Narzeczonych.
Zgodnie z zaleceniem Księdza Biskupa Piotra Libery podajemy miejsca i terminy Spotkań dla Narzeczonych w dekanacie zakroczymskim.

DEKANAT ZAKROCZYMSKI

Spotkania odbywają się w środy w parafii św. Józefa w Zakroczymiu,
w godz. 19.00-21.00 w dniach: 1, 8, 15 i 22 września 2010 roku.
Adres: ul. 18-go Stycznia 1, 05-170 Zakroczym
Telefon: 22 785-21-38

Dlaczego warto iść na pielgrzymkę? - świadectwa uczestników

PielgrzymkiZapewne wielu ludzi zastanawia się czym jest Pielgrzymka. Dlaczego 6 sierpnia zbieramy się w Płocku, aby przez 9 dni wędrować blisko 270 km nie zważając na ból, pogodę i inne przeciwności losu? Przecież samochodem tę trasę można pokonać zaledwie w kilka godzin!
Przez te całe duchowe rekolekcje uczyliśmy się, jak żyć przez pozostałe 356 dni, jak każdego dnia w roku pamiętać kim się jest i jak być z Jezusem Chrystusem w szarości dnia codziennego.
Pielgrzymka... dla każdego z Nas to była droga – własna droga, której zapewne każdy z Nas szukał – w słońcu, deszczu, męce, ale przede wszystkim droga radości...

Właśnie w ten sposób w grupie błękitnej Pielgrzymkę przeżywało 126 osób wraz z Ks. Przewodnikiem Tadeuszem Jabłońskim, 3 kapłanami i 1 klerykiem. Skutecznym wsparciem modlitewnym dla wędrujących Pątników była 134 osobowa grupa Pielgrzymów Duchowych.

Intencje mszalne - XXI Niedziela Zwykła

od 23 do 29 sierpnia 2010r.

Ogłoszenia parafialne - 22 sierpnia

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
– 22 sierpnia 2010r.

Popielgrzymkowe spotkanie z pielgrzymani

PielgrzymkiW Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – 15 sierpnia o godz. 20.00 w kościele parafialnym miało miejsce ostatnie spotkanie modlitewne w ramach codziennych Apelów Pielgrzymkowych. Uczestniczyli w nim Pątnicy z naszej parafii, którzy pielgrzymowali z Płocka na Jasną Górę. Była to ich spontaniczna inicjatywa. Chcieli osobiście wyrazić swoją wdzięczność za modlitewne wsparcie oraz podzielić się doświadczeniami z pielgrzymiego szlaku, którym towarzyszył multimedialny pokaz zdjęć. Wspólne spotkanie zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim, dziesiątką różańca i wspólnym śpiewem w kręgu.

Intencje mszalne - Uroczystość Wniebowzięcia NMP

od 16 do 22 sierpnia 2010r.