Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 12 września

Ogłoszenia parafialne - 12 września

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
– 12 września 2010r.


1. Przypominamy, że dzieci ze Szkoły Podstawowej i I i II klasy Gimnazjum uczestniczące we Mszy św. zabierają karteczki, które wklejają w zeszycie do religii. Na koniec roku szkolnego, dla tych, którzy będą mieli rozwiązany konkurs czekają nagrody. W tym roku wklejamy obok siebie pięć obrazków z pięciu kolejnych niedziel, a przez następne pięć niedziel pod obrazkami wklejamy odpowiadające im napisy. Obrazki i napisy dotyczą poszczególnych części Mszy św.

2. W dzisiejszą niedzielę 12 września po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla dzieci pragnących w tym roku szkolnym przystąpić w naszej parafii do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.

3. Opóźnienie w pracach przy parkingu wynika nie z rezygnacji z inwestycji, jak niektórzy pytają, tylko z opóźnień wykonawcy, który zapewnia, że wywiąże się ze zobowiązań w terminie.

4. Jeszcze przed Uroczystością Wszystkich Świętych planujemy położyć w głównej alejce kostkę polbrukową. Jednak są pewne trudności. Dziesięć pieczar znajdujących się przy głównej alejce ma wejście do pieczary od strony alejki. Bezsensem jest robienie chodnika, który przy każdym pochówku w takiej pieczarze będzie burzony. Dlatego proszę o zgłaszanie się właścicieli tych grobów do Kancelarii Parafialnej w celu ustalenia szczegółów. Wyjścia są następujące: Przeróbka grobu – z wejściem od góry, zobowiązanie o pokryciu kosztów rozebrania i powtórnego ułożenia chodnika, bądź ostatecznie, najgorsze wyjście zostawienie miejsca przy takim grobie bez położonego chodnika.

5. Przypominam, że wszelkie inwestycje na cmentarzu parafialnym mają być zgłaszane do administratora cmentarza – ks. Proboszcza, w zastępstwie ks. Wikariusza, po uprzednim uregulowaniu dzierżawy cmentarnej. Przypominamy wszystkim, którzy nie mają uregulowanej dzierżawy, a minęło już 20 lat od wybudowania pomnika lub pieczary o dopełnienie tej formalności w Kancelarii Parafialnej. Zaświadczenie o dzierżawie jest równocześnie zaświadczeniem o tym, kto ma prawo do danego groby i może decydować o tym, kto może być w nim pochowany. Po Uroczystości Wszystkich Świętych stare, zaniedbane i opuszczone groby będą likwidowane, chyba że dany plac ma przedłużoną dzierżawę.

6. Są do kupienia kalendarze na 2011 rok z Ojcem Świętym Janem Pawłem II i z miejscami świętymi w Ziemi Świętej. Cena kalendarzy 5 zł.

7. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na budowę parkingu i na dzisiejszą tacę.



Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze godnymi polecenia są następujące artykuły:

• „Śladami kard. Newmana” – o najsłynniejszym konwertycie dziewiętnastego stulecia.
• „Paskudna czerwona nitka” – rozmowa o krzyżu z o. Wojciechem Ziółkiem SJ.
• Historia obrączki w nowej sukience Matki Boskiej Jasnogórskiej.
• „Trudna pielgrzymka” – Papież Benedykt XVI udaje się do Wielkiej Brytanii.

• A także wiele bieżących informacji z życia Kościoła w Polsce i na świecie.

23,952,150 unikalnych wizyt