Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 29 sierpnia

Ogłoszenia parafialne - 29 sierpnia

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
– 29 sierpnia 2010r.


1. W tym tygodniu rozpocznie się budowa parkingu przed cmentarzem. Na początku musimy usunąć i wywieźć pierwszą warstwę żyznej ziemi. Jeśli ktoś byłby zainteresowany wywożoną ziemią uprawną z placu przeznaczonego na parking jest proszony o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

2. Przypominamy również, że w związku z budową parkingu nasza Parafia musi posiadać ¼ środków na realizację tego przedsięwzięcia. Do tej pory ofiary na ten cel złożyło zaledwie 5% rodzin z parafii. Rozliczenie inwestycji nastąpi już w październiku. Apelujemy zatem do wszystkich parafian o ekonomiczne zaangażowanie się w realizację inwestycji.

3. W środę 1 września początek roku szkolnego. Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego będą odprawiane w Kroczewie o godz. 8.00 i w Wojszczycach o godz. 9.30. Serdecznie zapraszamy na Eucharystię uczniów, nauczycieli, pracowników szkół i rodziców.

4. Spowiedź uczniów z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w kościele w Kroczewie we wtorek – 31 sierpnia od godz. 17.00, a w Wojszczycach – 1 września podczas Mszy św. o godz. 9.30.

5. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Po Mszach św. o godz. 18.00 nabożeństwa: w piątek – Litania do Serca Pana Jezusa, zaś w sobotę – Litania do Matki Bożej.

6. Następna niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę i dziewczynki sypiące kwiatkami do wzięcia czynnego udziału w procesji.

7. Za tydzień w niedzielę 5 września na Jasnej Górze zgromadzą się rolnicy z całej Polski, aby dziękować Bogu za tegoroczne zbiory. Z naszej parafii wybiera się pielgrzymka na doroczne dożynki ogólnopolskie do Częstochowy. Wyjazd autokaru z Wojszczyc o godz. 5.00, a sprzed kościoła w Kroczewie o godz. 5.15.

8. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej parafii: www.parafiakroczewo.pl

9. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na budowę parkingu i na dzisiejszą tacę.Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze godnymi polecenia są następujące artykuły:

• Lato świętych kobiet – św. Matka Teresa z Kalkuty.
• „Nowa sukienka Matki Bożej” – Ikona Matki Bożej zostanie przyozdobiona w nową suknię w dniu 4 września 2010r.
• „Na własne oczy” – o walecznej obronie Płocka przed bolszewikami w 1920r.
• „Papież w Stoczni” – o roli Jana Pawła II w wydarzeniach z sierpnia 1980r.

• A także wiele bieżących informacji z życia Kościoła w Polsce i na świecie.

W „Małym Gościu Niedzielnym”: Saszetka z olejem do głowy – żartobliwy sposób zwrócenia uwagi na znaczenie świętego oleju w życiu chrześcijanina.

23,935,796 unikalnych wizyt