Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 19 września

Ogłoszenia parafialne - 19 września

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
– 19 września 2010r.

1. Przypominamy, że dzieci ze Szkoły Podstawowej i I i II klasy Gimnazjum uczestniczące we Mszy św. zabierają karteczki, które wklejają w zeszycie do religii. Na koniec roku szkolnego, dla tych, którzy będą mieli rozwiązany konkurs czekają nagrody. W tym roku wklejamy obok siebie pięć obrazków z pięciu kolejnych niedziel, a przez następne pięć niedziel pod obrazkami wklejamy odpowiadające im napisy. Obrazki i napisy dotyczą poszczególnych części Mszy św.

2. Moja zapowiedź o położeniu polbruku na głównej alejce okazała się zbyt entuzjastyczna. Okazało się, po dokładnej inspekcji, że przy tej alejce znajdują się aż 32 pieczary z wejściem od strony alejki. Nawet jeżeli połowa właścicieli zgodzi się na przeróbkę grobów, to i tak położenie chodnika nie ma żadnego sensu. Być może na tym skorzystają ci, którzy mają nagrobki przy bocznej alejce. Może tam uda się położyć chodnik. Prosiłem o zgłaszanie się właścicieli pieczar przy głównej alejce – do dnia dzisiejszego zgłosiły się trzy osoby.

3. Przypominam, że wszelkie inwestycje na cmentarzu parafialnym mają być zgłaszane do administratora cmentarza – ks. Proboszcza, w zastępstwie ks. Wikariusza, po uprzednim uregulowaniu dzierżawy cmentarnej. Przypominamy wszystkim, którzy nie mają uregulowanej dzierżawy, a minęło już 20 lat od wybudowania pomnika lub pieczary o dopełnienie tej formalności w Kancelarii Parafialnej. Zaświadczenie o dzierżawie jest równocześnie zaświadczeniem o tym, kto ma prawo do danego groby i może decydować o tym, kto może być w nim pochowany. Po Uroczystości Wszystkich Świętych stare, zaniedbane i opuszczone groby będą likwidowane, chyba że dany plac ma przedłużoną dzierżawę.

4. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla młodzieży (III klasa Gimnazjum i starsi), którzy w bieżącym roku szkolnym chcą w naszej parafii przystąpić do sakramentu bierzmowania.

5. Są do kupienia kalendarze na 2011 rok z Ojcem Świętym Janem Pawłem II i z miejscami świętymi w Ziemi Świętej. Cena kalendarzy 5 zł.

6. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na budowę parkingu i na dzisiejszą tacę.

Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze godnymi polecenia są następujące artykuły:

• „Pasja i prawda” – o myśli i nauczaniu kard. Newmana, którego dzisiaj beatyfikuje Benedykt XVI.
• „Zakochać się w Jezusie” – rozmowa z o. Raniero Cantalamessą, kaznodzieją Domu Papieskiego.
• „Chrześcijanin w obliczu tragedii” – czwórgłos wybitnych księży o tym, jak po chrześcijańsku mierzyć się z tragedią.
• Ostatni dar Anny Walentynowicz.
• Najgorsza jest niepewność – o sytuacji rodzin na terenach dotkniętych klęską powodzi.

• A także wiele bieżących informacji z życia Kościoła w Polsce i na świecie.