Ogłoszenia parafialne - 15 sierpnia - Wniebowzięcie NMP

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA
NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY – 15 sierpnia 2010r.

Apele Pielgrzymkowe w parafii Kroczewo

PielgrzymkiW tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy duchowo pielgrzymować na Jasną Górę wraz z naszymi Siostrami i Braćmi z XXIX Pieszej Pielgrzymki Płockiej. Każdego dnia (od 6 do 14 sierpnia) gromadzimy się o godz. 20.30 w naszej kroczewskiej świątyni na wspólnym Apelu Pielgrzymkowym, który prowadzi ks. Paweł Grąbczewski.
Przy pomocy śpiewu, rozważań i modlitwy różańcowej łączymy się duchowo z wszystkimi pielgrzymami naszej diecezji szczególnie pamiętając o naszych parafialnych pątnikach. Te „niezwykłe spotkania w naszej świątyni na miarę XXI wieku oraz niebywały klimat” gromadzą z dnia na dzień coraz więcej osób. „Niepowtarzalna atmosfera, wzruszające słowa kapłana, wspólna modlitwa i ten olbrzymi oświetlony obraz, i półmrok, i cisza... Jak inaczej może wyglądać modlitwa i nasze spotkanie z Matką Bożą?” – pyta jedna z uczestniczek modlitewnego czuwania.

Intencje mszalne - XIX Niedziela Zwykła

od 9 do 15 sierpnia 2010r.

Ogłoszenia parafialne - 8 sierpnia

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
– 8 sierpnia 2010r.

Pielgrzymka na Jasną Górę

PielgrzymkiW piątek 6 sierpnia, w Święto Przemienienia Pańskiego, wyruszyła na pielgrzymi szlak XXIX Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę.
O godz. 6.00 w bazylice katedralnej Ks. Biskup Piotr Libera odprawił uroczystą Mszę św. dla półtoratysięcznej grupy pątników. W kazaniu przypomniał, na czym polega sens pielgrzymowania i że jest on dobrowolną i świadomą manifestacją wiary, która staje się dla obserwujących czytelnym świadectwem osobistego spotkania z Bogiem.
Po zakończeniu Mszy św. spod katedry w Płocku wyruszyło 11 grup pielgrzymkowych: grupa biało-czerwona, pomarańczowa, zielona, żółta, granatowa, błękitna, miedziana, brązowa, srebrna, złota i biała. Hasłem przewodnim pątniczego szlaku jest zawołanie: Ku wspólnocie świadków.
Z naszej parafii w grupie błękitnej, której przewodnikiem jest Ks. Tadeusz Jabłoński, pielgrzymuje do Częstochowy pielgrzymuje 8 osób: Beata i Maciej Czekalscy, Ewelina Gozdalik, Magdalena Grzybowska, Aneta Jakóbiak, Monika Kowalczyk oraz Agnieszka i Katarzyna Pająk.

Intencje mszalne - XVIII Niedziela Zwykła

od 1 do 8 sierpnia 2010r.

Ogłoszenia parafialne - 1 sierpnia

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
– 1 sierpnia 2010r.

Ogłoszenie wyników przetargu na przebudowę parkingu

RóżneUprzejmie zawiadamiamy, że w wyniku przetargu nieograniczonego na: Przebudowę parkingu przykościelnego wraz z budową dwóch zjazdów publicznych z drogi powiatowej: nr 3002W Wólka Przybojewska-Smoszewo-Trębki-Kroczewo w km 12+347 i w km 12+388 do wykonania robót wybrane zostało w dniu 17 lipca 2010 roku przedsiębiorstwo: Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne „Budexpol" Spółka z o.o., 09-200 Sierpc, Plac Chopina 26.

Intencje mszalne - XVII Niedziela Zwykła

od 25 lipca do 1 sierpnia 2010r.

Ogłoszenia parafialne - 25 lipca

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA