Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 31 maja 2015

Ogłoszenia parafialne - 31 maja 2015

1. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświetszego Ciala i Krwi Chrystusa, popularnie zwana Bożym Ciałem. W tym roku ołtarze stroją:
I – przy figurce nad stawem – Falbogi Wielkie,
II – przy posesji Państwa Krawieczyńskich – Henrysin,
III – przy remizie OSP – Kroczewo do bazy,
IV – przy świątyni – Gostolin.

2. Msze św. w Boże Ciało o godz. 9.30 i 11.30. Nie ma Mszy w kaplicy i o godz. 17.00.

3. Na Sumę, po której odbędzie się procesja Eucharystyczna ulicami Kroczewa, zapraszamy: Asystę Procesyjną, Druhów Strażaków, dziewczynki do sypania kwiatkami w strojach pierwszokomunijnych i chłopców w strojach do niesienia kwiatków, ministrantów, wszystkich, którzy w tak zewnętrzny sposób chcą uczcić Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

4. Prosimy o dekorację w domach szczególnie tych na trasie procesji.

5. W następną niedzielę po raz ósmy obchodzimy Święto Dziękczynienia. W ten dzień do puszek możemy złożyć ofiary jako wotum narodu na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

6. Najbliższy piątek i sobota są pierwszymi w miesiącu czerwcu po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo.

7. Najbliższa niedziela jest pierwszą w miesiącu czerwcu po Sumie nabożeństwo i Procesja Eucharystyczna wokół świątyni.

8. W miesiącu czerwcu po Mszy św. o godz. 18.00 będziemy odmawiali litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

9. Można zapisywać się na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 1-5 października 2015 r. Szczegóły w gablocie ina stronie internetowej.

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • O nowym Prezydencie elekcie i wyborach.
  • O tajemniczych okolicznościach śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.
  • O wielkim kościele wybudowanym w centrum Lipska gdzie tylko 4% to katolicy, a 80% to niewierzący.
  • O tym, ze rodzice dzieci zmarłych przed urodzeniem mają prawo do godnego pochowania swojego dziecka i pomocy socjalnej, co często jest przemilczane.
– Kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego” m.in. wyjątkowa dekoracja na okna na Boże Ciało.