Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 20 czerwca

Ogłoszenia parafialne - 20 czerwca

XII Niedziela Zwykła – 20 czerwca 2010r.

1. Przez miesiąc czerwiec zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe. W dni powszednie będziemy je odprawiać po Mszy św. o godz. 18.00 (recytowana Litania do Serca Pana Jezusa przy wystawionym Najświętszym Sakramencie), a niedzielę – po Mszy św. o godz. 17.00 (śpiewana litania przy wystawionym Najświętszym Sakramencie).

2. W najbliższy piątek – 25 czerwca zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za przeżyty rok szkolny 2009/2010 uczniów i nauczycieli, a także pracowników szkół i rodziców. Msza św. w Kroczewie o godz. 8.00, a w Wojszczycach o godz. 9.15.

3. W czwartek – 24 czerwca obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – patrona naszej parafii. Uroczystości Odpustowe przenosimy na najbliższą niedzielę – 27 czerwca. Suma Odpustowa z kazaniem i procesją Eucharystyczną będzie o godz. 11.30. Zapraszamy na sumę Druhów Strażaków, asystę procesyjną, dziewczynki sypiące kwiatkami, ministrantów i jak najliczniejszą rzeszę wiernych parafian.

4. Więcej informacji, zdjęcia oraz czytania mszalne na bieżący dzień można znaleźć na stronie internetowej parafii: www.parafiakroczewo.pl

5. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”...

W dzisiejszym numerze godnymi polecenia są następujące artykuły:

• „Nasze wybory”, czyli krótka historia wyborów prezydenckich od roku 1990: kto w przeszłości wygrywał wybory prezydenckie, jakie tego były konsekwencje.
• O powodzianach spod Sandomierza i ludziach, którzy im pomagają.
• Wzruszający reportaż o niszczejących ormiańskich kościołach we wschodniej Turcji. Dziennikarze „Gościa” dotarli do miejsc zapomnianych przez świat.
• W dodatku płockim o wyświęceniu nowych kapłanów w naszej diecezji.

• A także wiele bieżących informacji z życia Kościoła w Polsce i na świecie.