Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 23 listopada 2014

Ogłoszenia parafialne - 23 listopada 2014

Ogłoszenia parafialne
1. Dzisiejszą niedzielą kończymy Rok Liturgiczny. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy Okres Adwentu. Adwent jest to czas naszego oczekiwania i przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia. Przypominamy, że zgodnie z ostatnią wykładnią Kościoła o interpretacji „Pięciu przykazań kościelnych” Adwent nie jest czasem pokutnym. Jest to czas radosnego oczekiwania. Czasem pokutnym jest tylko Okres Wielkiego Postu.

2. W okresie Adwentu zapraszamy na Msze „roratnie”, podczas których razem z Matką Bożą będziemy na modlitwie czekać na przyjście Zbawiciela. Msze „roratnie” będą w poniedziałki, środy i soboty o godz. 17.00.

3. W roku 2015 w naszej Płockiej Diecezji rozpocznie się peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po Parafiach. W naszej Parafii będzie to miało miejsce 26 -27 listopada 2015 roku. W związku z peregrynacją są do nabycia okolicznościowe kalendarze ścienne na 2015 r. w cenie 6 zł. Kalendarze można nabywać w zakrystii.

4. Apel Biskupa Płockiego: Czcigodni Księża! Drodzy Diecezjanie! Wszyscy zostaliśmy poruszeni smutną wiadomością o pożarze, który w ostatnich dniach strawił kościół katedralny w Sosnowcu. Konferencja Episkopatu Polski zwróciła się z prośbą do wszystkich diecezji o wsparcie materialne odbudowy tej zniszczonej świątyni. Proszę Was zatem serdecznie, by przeznaczyć zebrane ofiary do puszek w niedzielę 23 listopada na ten cel. Będzie to konkretny wyraz naszej solidarności z biskupem i wiernymi diecezji sosnowieckiej. Dziękując za wielkoduszny dar Waszego serca serdecznie pozdrawiam i zapewniam o mojej modlitwie.
Po Mszy św. możemy złożyć datek na ten cel.

5. Przyjmujemy na roczne wypominki. Karteczki wypominkowe leżą na stoliku za ławkami.

6. W roku 2015 w naszej Płockiej Diecezji rozpocznie się peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po Parafiach. W naszej Parafii będzie to miało miejsce 26-27 listopada 2015 roku. W związku z peregrynacją są do nabycia okolicznościowe kalendarze ścienne na 2015 r. w cenie 6 zł. Kalendarze można nabywać w zakrystii.

7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieninyżyczymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Anioł na każdy miesiąc roku, czyli kalendarz ścienny z aniołami na 2015 rok w dzisiejszym bezpłatnym dodatku.
  • Co musi zrobić Kościół, żeby nawrócić świat do Jezusa?
  • Co zamachu na Jana Pawła II wiedział Teodor Żiwkow?
  • Karta pocztowa z życzeniami świątecznymi do sióstr karmelitanek w Avila, gdzie 500 lat temu żyła św. Teresa Wielka, bohaterka tegorocznych Rorat.
– Kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego” zawiera m.in. lampion do własnoręcznego sklejenia na tegoroczne roraty.
24,547,773 unikalnych wizyt