Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 9 listopada 2014

Ogłoszenia parafialne - 9 listopada 2014

1. Dzisiaj obchodzimy VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W związku z tym przy wyjściu z kościoła możemy złożyć do puszki datek, poprzez który pomagamy i ocalamy chrześcijan w Syrii.

2. W następną niedzielę ofiary w całej Polsce składane na tacę są przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Takich tac w sumie będzie pięć.

3. Następna niedziela jest III w miesiącu. O godz. 13.00 specjalna Msza św. przygotowująca dzieci do Komunii Świętej. Na tę Msze przychodzą dzieci klas II, III i IV wraz z rodzicami. Prosimy przyjść 15 minut wcześniej, gdyż będziemy uczyli się śpiewać przed Mszą św.

4. Dziękujemy mieszkańcom Emolinka, Janowa, Wojen, Zarąb i Panu Mirosławowi Szymaniakowi z Korycisk za złożone dary z płodów ziemi na Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku. Jeżeli ktoś chciałby złożyć dary może to uczynić w najbliższym czasie.

5. Przyjmujemy na roczne wypominki. Karteczki wypominkowe leżą na stoliku za ławkami.

6. Przypominamy, że Msze św. w dzień powszedni będą odprawiane o godz. 16.30 i 17.00. Kancelaria czynna od wtorku do piątku od godz. 15.30 do godz. 16.15. Nie zmieniamy godzin odprawiania Mszy św. w niedzielę w kaplicy. Msza św. będzie w kaplicy w Wojszczycach zawsze w każdą niedzielę i święta o godz. 8.00.

7. W roku 2015 w naszej Płockiej Diecezji rozpocznie się peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po Parafiach. W naszej Parafii będzie to miało miejsce 26-27 listopada 2015 roku. W związku z peregrynacją są do nabycia okolicznościowe kalendarze ścienne na 2015 r. w cenie 6 zł. Kalendarze można nabywać w zakrystii.

8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieninyżyczymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Co naprawdę się wydarzyło na synodzie biskupów o rodzinie?
  • Czy facet w kościele musi się nudzić?
  • O tym jak Polska powinna ułożyć stosunki z Rosją i Unia Europejską.
  • Słowo „patriotyzm” nie musi „pachnieć obciachowo”. Są ludzie. Którzy mają pomysł na to, jak dzieci zarażać patriotyzmem.