Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 12 października 2014

Ogłoszenia parafialne - 12 października 2014

1. Trwa miesiąc październik, podczas którego wspólnie odmawiamy różaniec. Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30. W niedzielę różaniec będziemy odmawiali po Mszach świętych według ustalonej kolejności. W następna niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30, a dzisiaj różaniec będzie po Mszy św. o godz. 17.00.

2. W związku z Nabożeństwem Różańcowym Msze św. w dzień powszedni będą o godz. 16.00 i po różańcu około godz. 17.15.

3. Nabożeństwo Różańcowe z oprawą dzieci będzie w poniedziałek, środę i piątek. W te dni dzieci zbierają wyklejankę, za którą na koniec czekają nagrody.

4. Dzisiaj obchodzimy XIV Dzień Papieski. Po Mszach św. możemy złożyć datek do puszek na stypendia dla biednej a uzdolnionej młodzieży w ramach Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia – jest to żywy pomnik stawiany Ojcu Świętemu. W uroczyste przeżywanie Dnia Papieskiego w tym roku czynnie właczyły sie dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kroczewie.

5. Następna  niedziela jest III w miesiącu. O godz. 13.00 zapraszamy na Mszę św. dzieci klas II, III i IV oraz ich rodziców w ramach przygotowania do Komunii Świętej.

6. Następna niedziela jest również niedzielą misyjną. Ofiary, które będziemy składali są przeznaczone na misje.

7. Nasza parafia włącza się w akcję organizowaną przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie i do końca października zbieramy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, z którego dochód po utylizacji zostanie przeznaczony na projekty edukacyjne w Afryce. Sprzęt można dostarczać do stodoły w podwórku parafialnym.

8. Prosimy w poszczególnych miejscowościach, wzorem lat ubiegłych, o zorganizowanie zbiórki płodów ziemi na Wyższe Seminarium Duchowe w Płocku i dostarczenie ich do 8 listopada br. na plebanię.

9. Przyjmujemy na roczne i jednorazowe wypominki. Karteczki wypominkowe leżą na stoliku za ławkami. Ofiara na wypominki tak jak w ubiegłym roku – 40 zł od wymienianego imienia i 50 zł od rodziny.

10. W związku z dobrze funkcjonującym ogrzewaniem kaplicy w Wojszczycach, a także z potrzebami Domu Opieki Społecznej i na prośbę wielu zainteresowanych nie zmieniamy godzin odprawiania Mszy św. w niedzielę w kaplicy. Msza św. będzie w kaplicy w Wojszczycach zawsze w każdą niedzielę i święta o godz. 8.00.

11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieninyżyczymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Różaniec 2014 – modlitwa żony za męża.
  • Mistyki nie trzeba szukać u buddystów, można ją znaleźć u urodzonej 500 lat temu św. Teresy z Avila.
  • Co św. Jan Paweł II zrobił dla rodziny?
  • Tajemnica niezwykłej popularności w Polsce św. Charbela.
– Kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego” zawiera obrazek z modlitwą dzieci za rodziców, a także ranking najlepszych ministranckich stron internetowych.