Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 31 sierpnia 2014

Ogłoszenia parafialne - 31 sierpnia 2014

Ogłoszenia parafialne
1. Jutro w poniedziałek rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny. Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego w Wojszczycach o godz. 8.00 i w Kroczewie o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich związanych z  funkcjonowaniem szkół jak również rodziców.

2. W następna niedzielę – 7 września na Mszy św. o godz. 9.30 będzie miało miejsce uroczyste poświęcenie plecaków uczniów klas I. Zapraszamy pierwszaków i ich rodziców.

3. Najbliższy piątek i sobota są pierwszymi w miesiącu wrześniu. Po Mszy św. o godz. 18.30 w piątek i po 18.00 w sobotę stosowne nabożeństwo.

4. Najbliższa niedziela jest pierwszą w miesiącu. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

5. Powracamy po wakacyjnej przerwie do kazań dla dzieci na Mszy św. o godz. 9.30 w każdą I, II i ewentualnie V niedzielę miesiąca. W te niedzielę oprawę liturgiczną przygotowują dzieci ze szkoły podstawowej.

6. W następną niedzielę będą rozdawane nagrody dla dzieci za systematyczne uczęszczanie na Mszę św. w minionym roku szkolnym.

7. Można nabywać pamiątkowy album z naszymi witrażami w cenie 20 zł: w niedzielę po Mszach św. przy wyjściu ze świątyni, a w dni powszednie w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Jest to piękna pamiątka z naszego kościoła oraz dobry sposób na szczegółowe zapoznanie się z tym, co poszczególne witraże przedstawiają. Album może stanowić także przepiękny prezent dla bliskich lub znajomych na każdą okazję.

8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieninyżyczymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Czy wojna może być sprawiedliwa? Jakie jest stanowisko Kościoła?
  • Czy dzieciom należy dawać kieszonkowe?
  • Dodatek specjalny poświęcony Henrykowi Sławikowi, który w czasie wojny uratował kilka tysięcy Żydów.
– Kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego” zawiera dodatek specjalny na początek roku szkolnego: „Kopia zapasowa, czyli krótki podręcznik do pamiętania” ze zbiorem najważniejszych wiadomości potrzebnych na co dzień w szkole.

24,547,721 unikalnych wizyt