Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 25 maja 2014

Ogłoszenia parafialne - 25 maja 2014

Ogłoszenia parafialne
1. Trwa miesiąc maj – poświęcony czci Matki Bożej. Nabożeństwo Majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a dziś po Mszy św. o godz. 17.00.

2. W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci klas IV Odnowią Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Przypominamy o zachowaniu należytego porządku podczas tej uroczystości. Obejmijmy te dzieci swą osobistą modlitwą.

3. Uczniowie klas. IV mają swój „biały tydzień”. Gromadzimy się na Mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwie majowym do czwartku włącznie. Podczas tych dni będzie można odebrać zdjęcia i filmy oraz pamiątki.

4. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować dziękczynny Rajd Rowerowy po Gminie Załuski za kanonizację Jana Pawła II: Wójtowi Gminy Załuski i pracownikom Gminy za smaczny i obfity posiłek z grilla zorganizowany przy Urzędzie Gminy, a także za przekazane nagrody dla uczestników. Państwu Piekarczykom z Kroczewa za pieczywo na piknik. Panu Adamowi Grzybowskiemu za techniczne zabezpieczenie rajdu. Druhom Strażakom z Kroczewa za zabezpieczenie trasy rajdu i zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom. Wszystkim za miłą zabawę. Za rok zapraszamy ponownie.

5. Następna niedziela jest I niedzielą w miesiącu. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja wokół kościoła zakończona uroczystym błogosławieństwem.

6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieninyżyczymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze szczególnie polecamy następujące artykuły:
  • O wyzwaniach, jakie stoją przed Kościołem w Polsce i sposobach jak im sprostać – mówi nowy prymas Polski abp Wojciech Polak.
  • Nieznane okoliczności objawień w Lourdes.
  • O spotkaniu duchowych przywódców Kościołów w Jerozolimie.
  • Rosjanie potrzebują despoty – mówi prof. Wojciech Roszkowski.
– Kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego” zawiera informacje o pielgrzymkach rowerowych, mistrzostwach świata w piłce nożnej, św. Janie XXIII i dzieciach. Do numeru dołaczona jest naklejka: JESTEM Z JEZUSEM.
23,935,853 unikalnych wizyt