Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 18 maja 2014

Ogłoszenia parafialne - 18 maja 2014

1. Trwa miesiąc maj – poświęcony czci Matki Bożej. Nabożeństwo Majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę po Mszy św. według następującego porządku: dzisiaj o 11.30, w następną niedzielę o godz. 17.00.

2. W związku z fatalnymi warunkami atmosferycznymi, zapowiadany na dzień wczorajszy rajd rowerowy po gminie Załuski, po porozumieniu z Gminą został przełożony o tydzień i odbędzie się – w sobotę 24 maja br. Uczestniczy gromadzą się z rowerami o godz. 9.00 w sobotę na parkingu przed kościołem. Obowiązkowo trzeba zabrać ze sobą „dobry humor”. Jeszcze można zapisać się na rajd.

3. Jeszcze dzisiaj można zapisywać się na rajd rowerowy po Gminie Załuski w podziękowaniu za kanonizację Papieża Jana Pawła II. Do dzisiaj zapisało się około 120 osób.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 próba dla dzieci przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych. Próba generalna we wtorek po nabożeństwie majowym – około godz. 18.40.

5. Spowiedź dzieci i ich rodziców przed uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu przewidziana jest na czwartek i piątek od godz. 17.00. Szczegóły podamy dzieciom na próbie

6. W następną niedzielę Na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci klas IV Odnowią Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Przypominamy o zachowaniu należytego porządku podczas tej uroczystości:
  • pierwsze ławki zarezerwowane są dla dzieci i ich rodziców.
  • nikt nie może przebywać pomiędzy prezbiterium a dziećmi, tylko księża, katechetki, wyznaczony fotograf i kamerzysta.
  • zadbajmy o to aby była to uroczystość dzieci i nie przeszkadzajmy im.
7. Dzisiejsza niedziela jest III niedzielą w miesiącu. Ofiary składane na tacę są na inwestycje parafialne, jest to tzw. „taca inwestycyjna”.

8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieninyżyczymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Do dzisiejszego numeru dołączona jest Adhortacja „Familiaris consortio” św. Jana Pawła II. W dzisiejszym numerze szczególnie polecamy następujące artykuły:
  • O. Leon Knabit o posłuszeństwie, które nie jest ślepe.
  • Nowe fakty w sprawie zamachu na życie Jana Pawła II.
  • Wybierz życie i rodzinę – o wyborach do europarlamentu.
– Kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego” zawiera informacje o pielgrzymkach rowerowych, mistrzostwach świata w piłce nożnej, św. Janie XXIII i dzieciach. Do numeru dołaczona jest naklejka: JESTEM Z JEZUSEM.