Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 27 kwietnia 2014

Ogłoszenia parafialne - 27 kwietnia 2014

Ogłoszenia parafialne
1. Jutro na Mszy św. o godz. 9.00 Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Kroczewie będzie składał dziękczynienie Bogu za kanonizację swego Patrona. Na tę Mszę św. zapraszamy także rodziców i wszystkich, którzy pragną podziękować Bogu za ten szczególny dar.

2. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, którego udzieli J.E. Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski podczas wizytacji Parafii w dniu 10 maja 2014r. Pierwsza próba przed bierzmowaniem odbędzie się 01 maja – w czwartek o godz. 16.00. Obecność obowiązkowa

3. W czwartek rozpoczynamy miesiąc maj – poświęcony czci Matki Bożej. Nabożeństwo Majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę po Mszy św. według następującego porządku:  W pierwszą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30, w następną o 17.00 i w kolejną po 9.30.

4. Zachęcamy do śpiewania litanii przy figurkach w oddalonych od kościoła miejscowościach, a także do zrobienia porządków przy figurkach i wokół krzyży,a także bieżących napraw i remontów

5. W sobotę – 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. tak jak w każdą niedzielę.

6. Parafia wspólnie z Gminą organizuje rajd rowerowy po Gminie Załuski, jako dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II. Rajd odbędzie się 17 maja. Start i zakończenie przed kościołem w Kroczewie. Podczas rajdu będzie szkolenie z zasad bezpieczeństwa i poruszania się po drogach, prowadzone przez Policjantów oraz liczne konkursy sprawnościowe i z wiedzy o Janie Pawle II z ciekawymi nagrodami. Każdy z uczestników dostanie kamizelkę odblaskową do jazdy rowerem. Zapisy tylko w parafii u księży do dnia 4 maja. Wpisowe 1 zł. Podczas rajdu przy Urzędzie Gminy dla uczestników odbędzie się piknik z kiełbaskami z grilla i innymi łakociami. Dzieci do lat 10 mogą się zapisywać tylko razem z dorosłym opiekunem.

7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieninyżyczymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Dzisiejszy numer jest numerem specjalnym, liczy 92 strony, w większości poświęcony dzisiejszej kanonizacji.W środku znajduje się plakat ze św. Janem Pawłem II. W dzisiejszym numerze szczególnie polecamy następujące artykuły:
  • Ojcowie Święci  - łączyło ich pragnienie odnowienia Kościoła.
  • Dziesięć dotknięć łaski – pierwszy odcinek cyklu o najważniejszych wydarzeniach w życiu św. Jana Pawła II.
  • Portret Papieża św. Jana XXIII – pierwsza część bloku artykułów o tym papieżu.
  • Rozbijanie Ukrainy.

23,952,142 unikalnych wizyt