Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 20 kwietnia 2014

Ogłoszenia parafialne - 20 kwietnia 2014

1. Wszystkim Gościom, którzy na te Święta Wielkanocne powrócili do swych rodzinnych korzeni i Wam Drodzy Parafianie, my Wasi Duszpasterze, życzymy mocy płynącej od Zmartwychwstałego Chrystusa, miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr, zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze, pracy, która pomaga żyć, uśmiechów bliskich i nieznajomych, które pozwalają lżej oddychać i szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie.

2.Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w ubogacenie Triduum Paschalnego i Wielkanocy: Druhom Strażakom, Lektorom i Ministrantom, Asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, Młodzieży pomagającej w dekorowaniu Grobu Pańskiego, wszystkim za życzliwość i wspólną modlitwę.

3. W niedzielę Zmartwychwstania Msze św. o godz. 6.00, 9.30 i 12.00, a w kaplicy o godz. 10.45. Nie będzie Mszy popołudniowej.

4. W drugi dzień świąt Msze św. tak jak w każdą niedzielę: w kościele parafialnym o godz. 9.30, 11.30, 17.00, a w kaplicy w Wojszczycach o godz. 8.00. Ofiary jakie składamy w II dzień świąt są przeznaczone na uczelnie katolickie.

5. Parafia wspólnie z Gminą organizuje rajd rowerowy po Gminie Załuski, jako dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II. Rajd odbędzie się 17 maja. Start i zakończenie przed kościołem w Kroczewie. Podczas rajdu będzie szkolenie z zasad bezpieczeństwa i poruszania się po drogach, prowadzone przez Policjantów oraz liczne konkursy sprawnościowe i z wiedzy o Janie Pawle II z ciekawymi nagrodami. Każdy z uczestników dostanie kamizelkę odblaskową do jazdy rowerem. Zapisy tylko w parafii u księży do dnia 4 maja. Wpisowe 1 zł. Podczas rajdu przy Urzędzie Gminy dla uczestników odbędzie się piknik z kiełbaskami z grilla i innymi łakociami. Dzieci do lat 10 mogą się zapisywać tylko razem z dorosłym opiekunem.

6. Za tydzień na Mszy św. o godz. 9.30 będziemy dzieciom rozdawali nagrody za systematyczne uczęszczanie na Drogę Krzyżową.

7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieninyżyczymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze szczególnie polecamy następujące artykuły:
  • „Miłość dająca nieśmiertelność” – o czym nam mówi i co zapowiada zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa?
  • Polska młodzież przejęła krzyż Światowych Dni Młodzieży.
  • Dorośli Francuzi masowo przyjmują chrzest.
  • Dlaczego zginął bardzo znany w Syrii jezuita?
– Kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego” zawiera magnes z wizerunkiem św. Jana Pawła II i plakat na nabożeństwa majowe. A prawie cały numer jest poświęcony kanonizacji.