Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 12 stycznia 2014

Ogłoszenia parafialne - 12 stycznia 2014

1. Dzisiejszą niedzielą kończymy liturgicznie okres Bożego Narodzenia. Jednak zgodnie ze starą polską tradycją wystrój bożonarodzeniowy pozostanie do 02 lutego. Do tego też dnia będziemy śpiewali kolędy.

2. Trwa Wizyta duszpasterska. Bardzo prosimy, aby podczas wizyty kapłana była cała rodzina. Usprawiedliwieniem może być praca lub nauka. W tym roku, w myśl wytycznych 43. Synodu Płockiego, staramy się jak najwięcej miejscowości odwiedzać w godzinach popołudniowych. Chcemy się spotkać z jak największą ilością członków rodziny. Są jednak takie miejscowości, które ze względu na odległości między posesjami, nie możemy kolędować po południu. Dzieci i młodzież, którzy podczas kolędy będą w szkole proszeni są o zostawienie zeszytów lub ćwiczeń z religii.

3. W związku z trwającą wizytą duszpasterską, Pan Adam Grzybowski – opiekujący się naszym cmentarzem i terenem wokół świątyni – roznosił po domach wodę święcona, kadzidło i kredę. Rzeczy tę zostały poświęcone na Mszy św. 26 grudnia.
Jeżeli kogoś nie będzie w tym czasie w domu, taki pakiet pakiet kolędowy (tj. woda święcona, kadzidło i kreda) będzie mógł odebrać po każdej Mszy św. w zakrystii.

4. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

5. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

6. W minionym tygodniu do wieczności przeszła śp. Pelagia Strubińska z Zarąb. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Wspomnienie o Wojciechu Kilarze, który przez ostatnie 33 lata codziennie odmawiał brewiarz, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Różaniec.
  • Sejm ustanowił rok 2014 rokiem św. Jana z Dukli. Kim był ten święty?
  • Czym zmysł wiary, różni się od katolickiej opinii publicznej?
  • Zamachy w Rosji – czyli olimpiada w Soczi w cieniu terroru.