Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 3 listopada 2013

Ogłoszenia parafialne - 3 listopada 2013

1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą w miesiącu. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo Eucharystyczne.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 17.00 młodzież pod kierunkiem ks. Pawła przedstawi program słowno-muzyczny pt. „Nie wierzysz – nie żyjesz”.

3. W dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki roczne. W wypominkach od ubiegłego roku nic się nie zmieniło – 40 zł. od wymienianego imienia i 50 zł od całej rodziny bądź rodziców bez wymienianych imion.  Odpowiedzialnym za wypominki jest ks. Paweł.

4. Tak jak lat ubiegłych zbieramy dary ziemi dla Płockiego Seminarium Duchownego. Proszę w poszczególnych miejscowościach o zorganizowanie zbiórki na ten cel. Liczymy również na indywidualnych ofiarodawców. Płody ziemi prosimy dostarczyć na plebanię. Dziękujemy już mieszkańcom Emolinka oraz Państwu Żebrowskim z miejscowości Falbogi Wielkie za złożone dary.

5. Od następnej niedzieli do wiosennej zmiany czasu Msza św. w niedzielę w kaplicy w Wojszczycach o godz. 15.00, a w dni powszednie w kościele parafialnym o godz. 16.30 i godz. 17.00.

6. W następna niedziele w naszej parafii na wszystkich Mszach św. będziemy gościć kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku wraz z Księdzem Profesorem na tzw. „niedzieli powołaniowej”. Klerycy będą zbierali tacę, która jest na Seminarium Duchowne w Płocku. Po Mszy św. o godz. 9.30 spotkają się z młodzieżą przygotowująca się do sakramentu bierzmowania i z ministrantami.

7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania wyjątkowo za tydzień, zamiast III niedzieli miesiąca.

8. W związku z goszczeniem za tydzień kleryków taca inwestycyjna będzie wyjątkowo w III niedzielę miesiąca – 17 listopada.

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy następujące artykuły:
  • O tym, że po urodzeniu martwego dziecka rodzice mogą zażądać wydania zwłok i zapewnić mu godziwy pochówek i należą się im wszelkie świadczenia jak po urodzeniu żywego dziecka.
  • O nawróconych w ostatnim momencie.
  • O tym, ze komunizm zabił w XX wieku więcej chrześcijan, aniżeli zginęło ich w poprzednich stuleciach – w artykule Krwawy ślad.