Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 8 września 2013

Ogłoszenia parafialne - 8 września 2013

1. Od dzisiejszej niedzieli uczniowie szkoły podstawowej, a także przedszkolaki i uczniowie I klasy gimnazjum zbierają karteczki z uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i wklejają je do zeszytu od religii lub na czystych stronach zeszytu do ćwiczeń.
Szczególnie będziemy sprawdzali karteczki uczniom klas II, gdyż dla nich  zaczyna się dwuletnie przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej, a także uczniowie klas IV w ramach przygotowania do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się poświecenie plecaków klas I.

3. Powracamy do kazań dla dzieci w każdą I, II i ewentualnie V niedzielę miesiąca.

4. W dzisiejszą niedzielę jest „taca inwestycyjna”, przeznaczona na zapłacenie faktur za instalację grzewczą.

5. Za dwa tygodnie  - 22 września od 14.30 w szkole w Kroczewie będzie II sesja Parafialnego Zespołu Synodalnego. Prosimy członków Zespołu Synodalnego o zapoznanie się z otrzymanymi materiałami i przygotowanie na spotkanie uwagi poprawek do otrzymanych tekstów.

6. W sobotę – 14 września ks. Paweł zaprasza wszystkich ministrantów i tych , którzy chcą zostać ministrantami, a także kandydatki na ministrantki na godz. 11.00 na grilla przy plebanii.

7. W następna niedzielę – 15 września po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

8. Pragniemy poinformować, że Pan Bogdan Russek  z powodu notorycznego nadużywania alkoholu, porzucenia pracy przed trzema tygodniami, a także wykroczeń natury moralnej nie pełni już w naszej parafii obowiązków „kościelnego”. Każdy kto będzie z nim uzgadniał wykonanie jakiś prac i dawał za to pieniądze robi to na własne ryzyko i niech się liczy ze stratą danych pieniędzy. Parafia za tego Pana nie bierz żadnej odpowiedzialności.

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy następujące artykuły:
  • O cudownie uzdrowionej małej Marcie i mocy modlitwy wstawienniczej.
  • O niespotykanej zagładzie chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
  • Kim jest nowy watykański sekretarz stanu, abp Pietro Parolin?
– Kolejnym numer „Małego Gościa Niedzielnego” zawiera wiele informacji o błogosławionym Jose del Rio – piętnastoletnim Meksykaninie, który bronił wiary za cenę życia. Oprócz tego w środku znajdziemy zakładkę magnetyczną do książek z wizerunkiem bł. Jose.