Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 25 sierpnia 2013

Ogłoszenia parafialne - 25 sierpnia 2013

1. Dziś gośmy w naszej parafii ks. Biskupa Romana Marcinkowskiego, który podczas Mszy św. sprawowanej o godzinie 12.00 w intencji Parafian poświęci obrazy bł. ks. Jerzego Popiełuszki i św. Faustyny. Oprócz tego uroczyście zostaną wprowadzone do naszej świątyni i tu pozostaną na stałe relikwie dwóch wielkich Błogosławionych: Ojca Świętego Jana Pawła II oraz ks. Jerzego Popiełuszki. Umieścimy je obok obrazów na ścianie przed prezbiterium. Jest to nie tylko wyraz szacunku i czci wobec wielkich Polaków, ale także wyraz naszej wiary w zmartwychwstanie. Po Mszy św. każdy będzie mógł oddać cześć relikwiom przez ich ucałowanie.

2. Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielą w miesiącu. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

3. W poniedziałek 2 września rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny. Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego w Wojszczycach o godz. 8.00 i w Kroczewie o godz. 9.00. Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w szkole w Kroczewie będzie poświęcone odnowione miejsce upamiętniające patrona szkoły bł. Jana Pawła II.

4. Dzisiaj mija termin zapisywania się na wspólny wyjazd na Ogólnopolskie Dożynki do Częstochowy. Dotychczas zapisało się 12 osób. Jeżeli nie będzie zapisanych 22 osoby do wspólnego wyjazdu nie dojdzie. Koszt wyjazdu to 65 zł

5. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy następujące artykuły:
  • Wakacyjny cykl w „Gościu niedzielnym” Kościół na końcu świata – dzisiaj Ekwador.
  • W jaki sposób złożone 60 lat temu Jasnogórskie Śluby Narodu zostały wypełnione i czy dziś są potrzebne?
  • O mało znanym a genialnym pisarzu Gilbercie Chestertonie, który w porywający i dowcipny sposób głosił pochwałę Kościoła, a dziś jest kandydatem na ołtarze.
  • O nawróceniach, ważnych rozmowach i odwadze opowiadają uliczni ewangelizatorzy.
  • „Wrogom przebaczyłem” – przybliżone tragiczne losy Biskupa Kieleckiego Czesława Kaczmarka w 50 rocznicę jego śmierci.