Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 18 sierpnia 2013

Ogłoszenia parafialne - 18 sierpnia 2013

1. W okresie wakacyjnym w kościele będzie obecny tylko jeden kapłan, dlatego też ze spowiedzi będzie można skorzystać tylko przed Mszą św. zarówno w niedzielę jak i w dzień powszedni. Zainteresowanych prosimy o wcześniejsze przychodzenie do świątyni.

2. Caritas naszej diecezji prowadzi akcję „plecak pełen uśmiechów. W tej akcji dostaliśmy 10 plecaków szkolnych, które należy napełnić przyborami szkolnymi i zeszytami dla uczniów młodszych klas. Pozostały jeszcze dwa plecaki do napełnienia. Plecaki z potrzebnymi rzeczami dostaną dzieci z niezamożnych rodzin na początku roku szkolnego.

3. W środę 14 sierpnia zakończyła się XXXII Piesza Pielgrzymka Płocka na Jasną Górę. Dziękujemy tym, którzy podjęli trud pielgrzymowania do Częstochowskiej Pani. Wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkim Pielgrzymów Duchowym, którzy przez osiem dni gromadzili się w naszym kościele parafialnym na Mszy o godz. 20.00 i na Apelu Pielgrzymkowym o godz. 20.10.

4. Za tydzień – 25 sierpnia na będziemy gościli ks. Biskupa Romana Marcinkowskiego, który podczas Mszy św. sprawowanej o godzinie 12.00 w intencji Parafian poświęci obrazy bł. ks. Jerzego Popiełuszki i św. Faustyny. Oprócz tego uroczyście zostaną wprowadzone do naszej świątyni i tu pozostaną na stałe relikwie dwóch wielkich Błogosławionych: Ojca Świętego Jana Pawła II oraz ks. Jerzego Popiełuszki. Umieścimy je obok obrazów na ścianie przed prezbiterium. Jest to nie tylko wyraz szacunku i czci wobec wielkich Polaków, ale także wyraz naszej wiary w zmartwychwstanie. Po Mszy św. każdy będzie mógł oddać cześć relikwiom przez ich ucałowanie.
Serdecznie zapraszamy na tę podniosłą uroczystość Parafian i wszystkich Gości.

5. Za dwa tygodnie – 1 września na Jasnej Górze zgromadzą się rolnicy z całej Polski, aby dziękować Bogu za tegoroczne zbiory. Z naszej parafii chcemy zorganizować pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Dojdzie ona do skutku jeśli do niedzieli 25 sierpnia zapisze się i zapłaci za przejazd przynajmniej 20 osób. W przeciwnym razie wyjazd nie dojdzie do skutku z powodu wysokich kosztów podróży.

6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy następujące artykuły:
  • Wakacyjny cykl w „Gościu niedzielnym” Kościół na końcu świata – dzisiaj Wenezuela.
  • Jest „kościół dziennikarzy” i jest Kościół Prawdziwy. To dwie różne rzeczywistości.
  • Papież Franciszek nie zmienia nauki Kościoła o nierozerwalności małżeństwa.
  • Historia żyjącego w opinii świętości, prawie stuletniego staruszka, który w stolicy Bułgarii od wielu lat kwestuje na rzecz odnawiania starych świątyń.
  • Kompromitacja prokuratury w sprawie zabójstwa generała Papały.
  • O konkordacie w 20 rocznicę jego podpisania.