Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 23 czerwca 2013

Ogłoszenia parafialne - 23 czerwca 2013

1. Trwa miesiąc czerwiec, w sposób szczególny poświęcony uwielbieniu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo Czerwcowe w kościele parafialny w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00,  a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.

2. Dziękujemy za zaangażowanie w dzisiejsza Uroczystość Odpustową: Księdzu Prałatowi Jerzemu Zającowi za przewodniczenie dzisiejszym uroczystościom i wygłoszone słowo Boże, Kaplanom z naszego dekanatu na czele z Księdzem Dziekanem za uświetnienie naszej uroczystości i za przyjacielską obecność, Druhom Strażakom, Asyście Procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, ministrantom, lektorom oraz wszystkim Parafianom i Gościom za wspólne przeżycie modlitewne dzisiejszej uroczystości.

3. Zgodnie z nowymi wymogami „ustawy śmieciowej” został zlikwidowany betonowy śmietnik. Śmieci możemy wrzucać tylko do kontenera. Żywe, a uschnięte kwiaty, gałęzie, świerk i liście można zostawiać obok kontenera w wyznaczonym miejscu. Jeszcze raz przypominamy o tym, aby nie wyrzucać śmieci na parking przy siódemce. W dniu wczorajszym została wywieziona znów sterta śmieci tam złożonych. Jeżeli jeszcze raz to się powtórzy bramka i parking od siódemki zostaną zamknięte.

4. W tym tygodniu kończymy rok szkolny. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kroczewie w czwartek o godz. 9.00, a dla Szkoły Podstawowej w Wojszczycach w piątek o godz. 8.00. Zapraszamy na te Msze św. także rodziców.

5. Przed boczną kaplicą umieszczone są wszystkie projekty witraży do bocznych okien z lewej strony naszej świątyni a także dwa witraże do kaplicy. Cykl przedstawiający „Siedem Boleści Maryi”.
Jest taki zwyczaj, że rodzina lub grupa osób może ufundować dany witraż. Wtedy na witrażu zostają wypalone nazwiska i miejscowość fundatorów jako znak dla następnych wieków. Proszę się zgłaszać z rezerwacją gdyż zostały tylko dwa wolne witraże z tej serii.

6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy następujące artykuły:
  • Reportaż z Buenos Aires, skąd pochodzi papież Franciszek.
  • O najstarszym obrazie przedstawiającym Maryję.
  • Rozmowa z ks. Markiem Lisem, członkiem jury festiwalu filmowego w Cannes.
  • Przebudzenie nad Sekwaną.
– Kolejnym numer „Małego Gościa Niedzielnego” zawiera dodatek wakacyjny z wybranymi zamkami w Polsce, które warto odwiedzić. Oprócz tego możemy dowiedzieć się o istniejących do dzisiaj zakonach rycerskich. W tym numerze także wskazówka - jak czytać zamkowe ruiny.