Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 17 marca 2013

Ogłoszenia parafialne - 17 marca 2013

1. Dziękujemy ks. Jackowi Kędzierskiemu za przeprowadzenie Rekolekcji Wielkopostnych w naszej parafii i przygotowanie nas do radosnego przeżycia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Księdzu Jackowi życzymy obfitości Łask Bożych, a na Święta Wielkanocne nadziei płynącej z pustego grobu, tak wielkiej, jaką mają prości Indianie w Peru.

2. Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu organizujemy zbiórkę na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekorację Grobu. Prosimy o zorganizowanie takiej zbiórki w poszczególnych miejscowościach Parafii do Niedzieli Palmowej. Z góry składamy podziękowania osobom, które zaangażują się w tę akcję. Dziękujemy mieszkańcom Wojszczyc, Swobodni, Trębek Starych, Trębek Nowych – Struga/Górka i Wojen za złożenie w ubiegłym tygodniu ofiar na ten cel.

3. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa. Prosimy o przyjście na Mszę św. z palmami. Dobrze, gdy będzie to palma kupiona od dzieci z Koła Misyjnego. Przed każdą Mszą św. poświęcenie palm, a przed Mszą św. o godz. 9.30 procesja wokół kościoła i uroczyste wejście z palmami.

4. W najbliższy piątek – 22 marca po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Kroczewa. Trasa Drogi Krzyżowej tak jak ubiegłego roku. W ten dzień nie będzie Drogi Krzyżowej w Wojszczycach.

5. Jest jeszcze do kupienia kilka baranków wielkanocnych z białej czekolady do naszych koszyków ze święconką, które przynosimy do kościoła w Wielką Sobotę. Cena baranka – 5 zł. Można je nabyć po Mszy św. pod chórem lub w zakrystii.

7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary przeznaczone dziś do dyspozycji Księdza Rekolekcjonisty.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta z programem do rozliczenia podatkowego. Oprócz tego polecamy następujące artykuły:
  • Co działo się w Watykanie zanim zaczęło się konklawe.
  • „Szymon Cyrenejczyk pomaga nieść krzyż” – kazanie pasyjne na kolejną niedzielę Wielkiego Postu.
  • Jak demoralizują się polskie seriale telewizyjne.
  • Historia Chinki, która nie miała prawa się urodzić.