Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 17 marca 2013

Ogłoszenia parafialne - 17 marca 2013

Ogłoszenia parafialne
1. Dziękujemy ks. Jackowi Kędzierskiemu za przeprowadzenie Rekolekcji Wielkopostnych w naszej parafii i przygotowanie nas do radosnego przeżycia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Księdzu Jackowi życzymy obfitości Łask Bożych, a na Święta Wielkanocne nadziei płynącej z pustego grobu, tak wielkiej, jaką mają prości Indianie w Peru.

2. Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu organizujemy zbiórkę na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekorację Grobu. Prosimy o zorganizowanie takiej zbiórki w poszczególnych miejscowościach Parafii do Niedzieli Palmowej. Z góry składamy podziękowania osobom, które zaangażują się w tę akcję. Dziękujemy mieszkańcom Wojszczyc, Swobodni, Trębek Starych, Trębek Nowych – Struga/Górka i Wojen za złożenie w ubiegłym tygodniu ofiar na ten cel.

3. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa. Prosimy o przyjście na Mszę św. z palmami. Dobrze, gdy będzie to palma kupiona od dzieci z Koła Misyjnego. Przed każdą Mszą św. poświęcenie palm, a przed Mszą św. o godz. 9.30 procesja wokół kościoła i uroczyste wejście z palmami.

4. W najbliższy piątek – 22 marca po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Kroczewa. Trasa Drogi Krzyżowej tak jak ubiegłego roku. W ten dzień nie będzie Drogi Krzyżowej w Wojszczycach.

5. Jest jeszcze do kupienia kilka baranków wielkanocnych z białej czekolady do naszych koszyków ze święconką, które przynosimy do kościoła w Wielką Sobotę. Cena baranka – 5 zł. Można je nabyć po Mszy św. pod chórem lub w zakrystii.

7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary przeznaczone dziś do dyspozycji Księdza Rekolekcjonisty.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta z programem do rozliczenia podatkowego. Oprócz tego polecamy następujące artykuły:
  • Co działo się w Watykanie zanim zaczęło się konklawe.
  • „Szymon Cyrenejczyk pomaga nieść krzyż” – kazanie pasyjne na kolejną niedzielę Wielkiego Postu.
  • Jak demoralizują się polskie seriale telewizyjne.
  • Historia Chinki, która nie miała prawa się urodzić.

24,547,668 unikalnych wizyt