Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 24 lutego 2013

Ogłoszenia parafialne - 24 lutego 2013

Ogłoszenia parafialne
1. Trwa Okres Wielkiego Postu. Wielki Post jest czasem przygotowania katolików do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Trwa od Środy Popielcowej do Liturgii Wigilii Paschalnej (Wielka Sobota) włącznie. Jest to czas pokutny, dlatego ma charakter powagi, zadumy i umartwienia. Pamiętajmy o indywidualnych zobowiązaniach pokutnych i wyrzeczeniach w tym okresie. W należytym przeżyciu Wielkiego Postu będą nam pomagały nabożeństwa: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, a także Rekolekcje, które w naszej Parafii będą jak zawsze przed V Niedzielą Wielkiego Postu.

2. Droga Krzyżowa w każdy piątek w kościele parafialnym o godz. 17.00, po Drodze Krzyżowej Msza św. z godz. 17.00. W kaplicy w Wojszczycach Droga Krzyżowa o godz. 15.00.
Dla dzieci uczęszczających systematycznie na Drogę Krzyżową przewidziane są nagrody.

3. Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Sumie. Wyjątkiem będą III niedziele miesiąca kiedy to Gorzkie Żale będziemy śpiewać po Mszy św. o godz. 9.30.

4. Po Mszy św. przed kościołem zbierane są ofiary na rzecz polskich misjonarzy w Afryce.

5. W najbliższym tygodniu jest pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 krótkie nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

6. Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu organizujemy zbiórkę na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekorację Grobu. Prosimy o zorganizowanie takiej zbiórki w poszczególnych miejscowościach Parafii do Niedzieli Palmowej. Z góry składamy podziękowania osobom, które zaangażują się w tę akcję.

7. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Wojciechowi Smardzewskiemu z Wojen i Panu Zenonowi Grzybowskiemu z Emolinka za zgarnięcie śniegu z parkingu.

8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy następujące artykuły:

  • Wszystko o klasztorze, w którym zamieszka papież po zakończeniu pontyfikatu.
  • Jezus na ławie oskarżonych – kazanie pasyjne na kolejną niedzielę Wielkiego Postu.
  • Śladami komunistycznych zbrodni.
  • Jeszcze się mieszczę w PO – rozmowa o związkach partnerskich i politycznych z ministrem sprawiedliwości Jarosławem Gowinem.
– W kolejnym numerze „Małego Gościa Niedzielnego” Znaki bolesnej Męki – plakat na Wielki Post. Wysokie loty – wywiad z Kamilem Stochem i z byłym ministrantem, a obecnie dziennikarzem Krzysztofem Ziemcem.
24,547,805 unikalnych wizyt