Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 17 czerwca 2012

Ogłoszenia parafialne - 17 czerwca 2012

Ogłoszenia parafialne1. Trwa miesiąc czerwiec. Nabożeństwo Czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę 24 czerwca po Mszy św. o godz. 17.30.

2. W następną niedzielę – 24 czerwca obchodzimy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Jest to Patron naszej parafii, dlatego zapraszamy na uroczystości odpustowe. Msze św. tak jak w każdą niedzielę, a centralna Msza św. odpustowa zakończona Procesją Eucharystyczną o godz. 11.30. Na tę Mszę św. zapraszamy : Asystę Procesyjną, Druhów Strażaków, dziewczynki sypiące kwiatkami, ministrantów i lektorów, a przede wszystkim jak najliczniejszą rzeszę naszych parafian.

3. Mszę św. odpustową będzie odprawiał i wygłosi kazanie ks. Włodzimierz Piętka – Redaktor Naczelny płockiej edycji „Gościa Niedzielnego”.

4. Udział w odpuście nie może polegać tylko na zakupach na straganach. Odpust to udział we Mszy świętej, spowiedź i komunia święta – dopiero wtedy możemy uzyskać łaskę odpuszczenia kary za popełnione grzechy własne bądź kogoś bliskiego zmarłego. Taki jest religijny wymiar odpustu – pamiętajmy o tym.

5. W najbliższą sobotę – 23 czerwca Wójt Gminy Załuski Romuald Woźniak serdecznie zaprasza na „Festiwal Truskawki – Załuski 2012”, który odbędzie się na boisku sportowym w Karolinowie. W programie atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Gwiazdą wieczoru będzie polski piosenkarz, muzyk instrumentalista i kompozytor – Zbigniew Wodecki.
Szczegółowy program imprezy na plakacie w gablocie przed kościołem.

6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy następujące artykuły:

• Harmonia ducha – o łasce wiary, o wielkiej miłości do żony i o wdzięczności Bogu za życie – mówi wieki kompozytor Wojciech Kilar.
• Święta z klasą – wspomnienia syna o swojej świętej mamie – Joannie Beretcie-Molli, kanonizowanej w 2004r.
• Walczyć za Chrystusa – Dlaczego za wyprawami krzyżowymi ciągnie się czarna legenda?

Oprócz tego znajdziemy bieżące informacje z życia Kościoła w naszej diecezji, w Polsce i na świecie.

– W kolejnym numerze „Małego Gościa Niedzielnego” dodatek na piłkarskie mistrzostwa EURO 2012 i plakat reprezentacji Polski oraz artykuły na temat wakacji.