Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 10 czerwca 2012

Ogłoszenia parafialne - 10 czerwca 2012

Ogłoszenia parafialne1. Trwa miesiąc czerwiec. Nabożeństwo Czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.

2. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo wianków i kwiatów.

3. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 17.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa.

4. Wiele osób w ostatnim czasie zgłasza przypadki kradzieży na cmentarzu. Drodzy, jeżeli sami nie będziemy na to wyczuleni i nie będziemy zgłaszali przypadków osób, które bez celu spacerują po cmentarzu, plaga ta nie zginie. Przez trzy lata nikt o takich osobach nie powiadomił, a także o numerach rejestracyjnych samochodów piratujących po parkingu przykościelnym, chociaż jesteśmy tego świadkami. A może lepiej nie stawiać drogich sztucznych kwiatów na grób, ale sam pomnik i miejsce wokół niego dobrze posprzątać. Administracja cmentarza o porządki dba, czego nie można powiedzieć o wielu użytkownikach tego świętego miejsca. Trawa i chwasty często wyrastają ponad nagrobek, dlatego choćby był on z pięknego marmuru i stały na nim piękne kwiaty, nikt tego nie zauważy. Prosimy także, aby nie przychodzić na cmentarz z psami. Nie jest to miejsce na spacery dla czworonogów.

5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy następujące artykuły:

• Święto futbolu – o Mistrzostwach Europy e piłce nożnej.
• Nie ma kryzysu rodziny – kongres rodzin w Mediolanie.
• Zmarł ksiądz fałszywie osadzony.
• Polska maszerowała dla życia.

Oprócz tego znajdziemy bieżące informacje z życia Kościoła w naszej diecezji, w Polsce i na świecie.

– W kolejnym numerze „Małego Gościa Niedzielnego” dodatek na piłkarskie mistrzostwa EURO 2012 i plakat reprezentacji Polski oraz artykuły na temat wakacji.