Jesteś w: Wydarzenia » Liturgia » "Biały Tydzień" dzieci pierwszokomunijnych

"Biały Tydzień" dzieci pierwszokomunijnych

LiturgiaUroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii nie zakończyła się na niedzielnej Eucharystii. W ramach tzw. Białego Tygodnia dzieci w strojach komunijnych wraz z rodzicami gromadzili się w kościele na Mszy św. i Nabożeństwie Majowym. Jest to stary zwyczaj nawiązujący do pierwszych wieków chrześcijaństwa. Codzienna modlitwa, okolicznościowe kazania i Komunia Św. miały na celu lepsze przygotowanie drugoklasistów do świadomego, czynnego i regularnego uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych.
W ramach codziennych spotkań dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki z okazji Pierwszej Komunii Św. oraz włączyły się w akcję „Dzieci Komunijne Dzieciom Misji” składając dowolne ofiary na ten cel. Po Mszy św. kończącej obchody Białego Tygodnia Nabożeństwo Majowe odbyło się przy figurce Matki Bożej stojącej niedaleko kościoła.