Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 11 kwietnia

Ogłoszenia parafialne - 11 kwietnia

Ogłoszenia parafialne – 11 kwietnia 2010r.

1. Przypominamy, że Msze św. w dzień powszedni są odprawiane o godz. 17.30 i 18.00. W Wojszczycach – w niedzielę o godz. 8.00.

2. W związku z narodową tragedią, jaką jest katastrofa lotnicza pod Smoleńskiem, w której zginął Prezydent RP i wiele ważnych osób w Państwie, zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 11.30. Będzie ona sprawowana w intencji szczęścia wiecznego dla wszystkich, którzy zginęli we wczorajszej katastrofie.

3. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Andrzejowi Dobczyńskiemu z Kroczewa i Panu Tomaszowi Kozarzewskiemu z Wojen za wywiezienie przed Świętami Wielkanocnymi śmieci z cmentarza (22 tony).

4. Bardzo proszę o przestrzeganie porządku na cmentarzu. Z przykrością muszę stwierdzić, że nasz cmentarz jest najbardziej zaniedbanym w okolicy. Śmieci wyrzucamy gdzie się da. Na zwróconą uwagę wielu reaguje jak dziecko, tłumacząc się tym, że nie wie gdzie jest śmietnik, lub padają słowa „ja całe życie tu wyrzucałam”. Zmieńmy swoje patrzenie na porządki na cmentarzu. Ostrzegajmy wszystkich, którzy bałaganią na cmentarzu, że śmieci wyrzucone gdziekolwiek mogą znaleźć się z powrotem na grobie, z którego zostały zabrane.

5. W najbliższy wtorek o godz. 16.30 próba dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Obecność obowiązkowa.

6. Od następnej niedzieli – 18 kwietnia rozpoczynamy w naszej parafii Misje Święte. Plan misji wisi w gablocie ogłoszeniowej. W tym tygodniu każda rodzina dostanie plan misji wraz z zaproszeniem. Do akcji roznoszenia zaproszeń do Waszych domów pragniemy zaprosić kandydatów do bierzmowania z naszej parafii.

7. Więcej informacji i zdjęcia z Drogi Krzyżowej, Niedzieli Palmowej, V rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II oraz z Triduum Paschalnego można odnaleźć na stronie internetowej parafii: www.parafiakroczewo.pl

Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”...

W dzisiejszym numerze godnymi polecenia są następujące artykuły:

• 5 lat od śmierci Jana Pawła II
• Cztery wskazówki dla Kościoła – Co powinien robić Kościół aby przeciwstawić się laicyzacji
• Sądny tydzień Rosji – o zamachach w moskiewskim metrze
• Najważniejszy grób świata
• Iskra – O Bożym miłosierdziu

• W Małym Gościu Niedzielnym – komiks o siostrze Faustynie

– A także wiele bieżących informacji z życia Kościoła w Polsce i na świecie.