Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 18 września 2011

Ogłoszenia parafialne - 18 września 2011

Ogłoszenia parafialne1. Dzisiaj o godz. 12.30 Msza św. dla dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego oraz ich rodziców w ramach przygotowania do przyjęcia tych sakramentów.

2. Przypominamy dzieciom o zabieraniu karteczek z uczestnictwa w Mszy św. i wklejaniu ich do książeczki zatytułowanej „Przewodnik po Biblii”. Na zakończenie roku szkolnego dla najbardziej wytrwałych przewidziane są nagrody.

3. Jest do kupienia książkowe wydanie „Kalendarza Rolników” na 2012 rok w cenie 23 zł. Otrzymaliśmy tylko 16 egzemplarzy. Kalendarze można kupić w zakrystii. Kto dzisiaj jest nieprzygotowany do zakupu może wziąć kalendarz, a zapłacić w następną niedzielę.

4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” godnymi polecenia są następujące artykuły:

• O Modlitwie Jezusowej, którą można odmawiać wszędzie.
• O burzach wokół Benedykta XVI w związku z książką „Atak na Ratzingera”.
• O studiach, na których uczą, że dziecko samo ma decydować, czy chce być chłopcem czy dziewczyną.
• Czego oczekują niemieccy katolicy od Papieża podczas jego pielgrzymki do rodzinnego kraju?
• Polacy na Wileńszczyźnie obawiają się, że nowa ustawa oświatowa do prowadzi do likwidacji polskiego szkolnictwa na Litwie.

Oprócz tego znajdziemy bieżące informacje z życia Kościoła w naszej diecezji, w Polsce i na świecie.