Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 19 czerwca 2011

Ogłoszenia parafialne - 19 czerwca 2011

Ogłoszenia parafialne1. Trwa miesiąc czerwiec. W naszej parafii Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie będziemy odmawiali po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę będziemy śpiewali po Mszy św. o godz. 17.00. W dniu odpustu parafialnego Nabożeństwo Czerwcowe po Sumie.

2. W dzisiejszą niedzielę – 19 czerwca po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

3. W środę – 22 czerwca zakończenie roku szkolnego. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w Kroczewie i Wojszczycach o godz. 8.00.

4. Dzieci, które systematycznie zbierały pamiątki niedzielnej Mszy świętej powinny do środy zgłosić się do katechety lub księdza. Na wytrwałych czekają dyplomy i nagrody książkowe.

5. W najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie zwaną Bożym Ciałem. Msze św. w ten dzień o godz. 9.30 i o godz. 11.30 zakończona Procesją Eucharystyczną ulicami Kroczewa. W ten dzień nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i 8.00 w Wojszczycach.

6. W tym roku ołtarze stroją mieszkańcy następujących miejscowości: I – przy figurce obok stawu – mieszkańcy Swobodnii, II – przy posesji Państwa Krawieczyńskich – mieszkańcy Trębk Nowych (Struga i Górka), III – przy remizie OSP – mieszkańcy Kroczewa (Strona Lewa), IV – przy kościele – mieszkańcy Wojen. Na procesję zapraszamy: Asystę procesyjną, Druhów Strażaków, dziewczynki sypiące kwiatkami, ministrantów, dzieci w strojach komunijnych i wszystkich Parafian. Nie zapomnijmy o dekoracji swych okien, szczególnie tych domów, które są przy trasie procesji.

7. W piątek, 24 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – Patrona naszej Parafii. Tradycyjnie Uroczystości Odpustowe przenosimy na najbliższą niedzielę – 26 czerwca. Główne nabożeństwo naszego Odpustu to Suma, odprawiana o godz. 11.30, zakończona Procesją Eucharystyczną. Sumę będzie odprawiał Ks. Prałat Jerzy Niestępski emeryt – były Dziekan Dekanatu Gostynin, a kazanie wygłosi ks. Tadeusz Jabłoński – były wikariusz w Kroczewie. Na sumę do wzięcia udziału w procesji zapraszamy te same osoby co na Uroczystość Bożego Ciała.

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” godnymi polecenia są następujące artykuły:

• Wakacyjne rekolekcje połączone z muzyką.- program na tegoroczne wakacje.
• Co to znaczy: jeden Bóg w trzech Osobach?
• Na czym polega zespól Turnera i jak się żyje z tą chorobą ?
• Chiński pasztet – o budowie autostrady A2 przez Chińczyków.

Oprócz tego znajdziemy bieżące informacje z życia Kościoła w naszej diecezji, w Polsce i na świecie.