Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 1 maja 2011

Ogłoszenia parafialne - 1 maja 2011

Ogłoszenia parafialne1. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, który jest poświęcony szczególnej czci Maryi, Matki Bożej. Nabożeństwo majowe w naszej parafii w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 17.00. W odległych miejscowościach zachęcamy do odprawiania nabożeństw przy figurkach.
Niech miesiąc maj będzie dla wszystkich zachętą do zrobienia porządków przy figurkach i krzyżach przydrożnych i wokół nich. Pamiętajmy o małych naprawach i dekoracji. Zauważyłem, że w naszej parafii chętniej stawiamy figurki, świecimy je, a o porządkach i dbaniu o nie często zapominamy.

2. Wójt Gminy Załuski i Ksiądz Proboszcz Parafii w Kroczewie zapraszają w dniu 3 maja 2011r., bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.30, na dziękczynny koncert Santo Subito – Santo Sicuro, poświęcony Janowi Pawłowi II i Jego drodze do świętości. Wykonawcami będą Artyści Teatru Wielkiego Opery Narodowej.

3. W następna niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 grupa 31 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpi do Komunii Świętej. Pamiętajmy o tych dzieciach w swych modlitwach. Jednocześnie mamy prośbę, aby w ten dzień wybrać inną godzinę Mszy św., aby podczas uroczystości Pierwszej Komunii nie robić zbędnego tłoku. Pierwsze ławki w kościele będą zarezerwowane dla rodziców dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej.

4. Spowiedź dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą w sobotę – 7 maja o godz. 10.00.

5. Bardzo prosimy o przestrzeganie porządku na cmentarzu i wyrzucanie śmieci tylko do przeznaczonych w tym celu pojemników.

6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” godnymi polecenia są następujące artykuły:

• Co się zmieni po 01 maja w naszym spojrzeniu na Jana Pawła II?
• Nowe Węgry – Węgrzy uchwalili nową konstytucję, która zaczyna się od słów: „Boże błogosław Węgrów”.
• Ulubione tatrzańskie szlaki Jana Pawła II.
• Bieda na starość – o perspektywach polskich emerytów.
• „Wielki Brat” wkracza do szkoły – o tym, ze Państwo będzie gromadzić wszystkie dane o uczniach (niepełnosprawność, uzdolnienia, problemy psychologiczne itp.)

Oprócz tego znajdziemy bieżące informacje z życia Kościoła w naszej diecezji, w Polsce i na świecie.
Dzisiaj dodatek na beatyfikację – obrazek z wizerunkiem błogosławionego Jana Pawła II.