Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 29 września 2024

Ogłoszenia parafialne - 29 września 2024

1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim którzy wspomogli poszkodowanych przez powódź w południowo-zachodniej części Polski. W minioną niedzielę do puszek na ten cel złożyliśmy 6 500 zł. co zostało przekazane za pośrednictwem Caritas powodzianom. Z całej naszej diecezji przekazane zostało pół miliona złotych.

2.     W najbliższy wtorek rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe tak jak lat ubiegłych w dzień powszedni o godz. 16.30,  a w niedzielę będziemy odmawiali po jednej lub dwie tajemnice różańca po każdej Mszy św.

3.     W poniedziałki, środy i piątki  różaniec z zaangażowaniem dzieci. Na tych nabożeństwach dzieci zbierają karteczki do wyklejanki. Dla tych, którzy będą mieli całą wyklejankę przewidziane są nagrody. Tradycyjnie też w te dni będziemy losować figurkę Matki Bożej.

4.     W październiku w dzień powszedni Msze św. są o godz. 16.00 i po różańcu około godz. 17.00. Natomiast kancelaria czynna jest od godz. 15.00 do Mszy św.

5.     W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci klas III, które będą przystępować do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii będą miały poświęcone i wręczone różańce, z którymi w miesiącu październiku w poniedziałki, środy i piątki przychodzą na modlitwę.

6.     Następna niedziela jest pierwszą w miesiącu. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo, a na zakończenie Procesja Eucharystyczna wokół świątyni.

7.     W najbliższą sobotę – 5 października zapraszamy na godz. 10.00 wszystkich ministrantów i tych, którzy pragną być ministrantami przed plebanię na grilla.              Ks. Robert będzie chciał Was poznać gdyż uczęszczacie do różnych szkół.

8.     Za dwa tygodnie, w niedzielę 13 października na Sumie ks. Biskup Roman Marcinkowski poświęci mozaikę nad wejściem do świątyni. Kto ma intencję mszalną w tę niedziele na godz. 11.30 proszę o kontakt z kapłanem.

9.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny – życzymy obfitości Łask Bożych, oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

10.                       Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary, szczególnie za te w kopertach  na nową mozaikę Matki Bożej Bolesnej .