Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 22 września 2024

Ogłoszenia parafialne - 22 września 2024

1. Przypominamy, że w niedzielę dzieci zbierają karteczki z uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i wklejają je do specjalnej książeczki. Dla wytrwałych na zakończenie roku szkolnego czekają nagrody.

2.     APEL BISKUPA PŁOCKIEGO O POMOC DLA POWODZIAN

Siostry i Bracia, od kilku dni południowo-zachodnia część Polski zmaga się ze skutkami tragicznej powodzi. Pod wodą znalazło się wiele miejscowości, a straty materialne są ogromne.

W związku z tym, w odpowiedzi na prośbę ks. arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, proszę, by w niedzielę 22 września 2024 r., po wszystkich Mszach św., przed kościołami i kaplicami Diecezji Płockiej odbyła się zbiórka do puszek na pomoc osobom poszkodowanym. Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane osobom potrzebującym pomocy materialnej, za pośrednictwem Caritas Polska. Ufam, że dzięki temu uda się zabezpieczyć ich pilne potrzeby.

Jednocześnie, w duchu solidarności z naszymi rodakami, którzy z powodu powodzi muszą zmagać się z wieloma trudnościami, proszę o modlitwę w ich intencji. Niech Miłosierny Pan da im nadzieję i siły, których tak bardzo potrzebują.

Wszystkim Drogim Diecezjanom z serca dziękuję i udzielam pasterskiego błogosławieństwa!

3.     W obliczu dramatu, który rozgrywa się w wyniku powodzi w południowo-zachodniej części Polski, apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli, o pomoc  rzeczową.            W szczególności prosimy o:

- żywność z dłuższym terminem ważności, taką, jak: konserwy, mąka, cukier, makaron, ryż, olej, woda w zgrzewkach, itd.

środki chemiczne oraz środki czystości, a także inne artykuły przemysłowe, z wyjątkiem ubrań, butów oraz maskotek. Rzeczy, o które w przekazach medialnych proszą poszkodowani. Taką zbiórkę organizuje Szkoła Podstawowa w Kroczewie i tam prosimy o jak najszybsze składanie tych darów. Jednocześnie dziękujemy Szkole za inicjatywę i zaangażowanie w pomoc.

4.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny – życzymy obfitości Łask Bożych, oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

5.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary, szczególnie za te w kopertach  na nową mozaikę Matki Bożej Bolesnej .