Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 26 maja 2024

Ogłoszenia parafialne - 26 maja 2024

1. Do końca maja zapraszamy na nabożeństwo majowe w dzień powszedni po Mszy św. o godz. 18.00.

2. W dzisiejszą  niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci klas IV z naszej parafii będą miały Uroczyste Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Otoczmy te dzieci naszą modlitwą.

3. W poniedziałek, wtorek i w środę dzieci klas IV przychodzą do świątyni na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo majowe. We wtorek po Mszy św. odbieramy zdjęcia z dzisiejszej uroczystości, a w środę odbieramy pamiątki (Pismo Święte).

4. W najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Ołtarze będą w tym roku będą przygotowywać mieszkańcy następujących miejscowości.

Ołtarz I  przy figurce obok stawu – Kroczewo (do bazy – ul. Strubińska)

Ołtarz II przy posesji Państwa Krawczyńskich  – Trębki Stare

Ołtarz III przy remizie OSP – Wojszczyce

Ołtarz IV przy świątyni – Załuski(centrum)

5. Msze św. w Boże Ciało tylko o godz. 9.30 i 11.30 w świątyni. Nie ma Mszy św. w Kaplicy, a o godz. 16.30 jest Msza św. ślubna.

6. Na Sumę o godz. 11.30, po której odbędzie się procesja Eucharystyczna ulicami Kroczewa, zapraszamy: Asystę Procesyjną, Druhów Strażaków, dziewczynki do sypania kwiatkami, ministrantów i wszystkich, którzy w tak zewnętrzny sposób chcą uczcić Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. W czasie Mszy św. i uwielbienia Jezusa w Najświętszym Sakramencie podczas procesji będziemy prosili o błogosławieństwo dla naszej Parafii.

7. Prosimy o dekorację w domach szczególnie tych przy trasie procesji.

8. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota czerwca. Po Mszy św.  o godz. 18.00 nabożeństwo.

9. Następna niedziela jest pierwsza w miesiącu. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństw, następnie Procesji Eucharystycznej wokół świątyni.

10. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 próba dla przystępujących do Sakramentu Bierzmowania.

11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny – życzymy obfitości Łask Bożych, oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.