Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 12 lutego 2023

Ogłoszenia parafialne - 12 lutego 2023

1.     Za tydzień w niedzielę – 19 lutego po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla dzieci mających przystąpić do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego (kl. IV) i ich rodziców.

2.     Drodzy Diecezjanie!

Jesteśmy świadkami ogromu cierpienia, jakie w tych dniach spowodowało trzęsienie ziemi na terenie Turcji i Syrii. W związku z tym proszę o modlitwę za ofiary i poszkodowanych w tym kataklizmie. Proszę również, aby w najbliższą niedzielę 12 lutego br. podczas wszystkich Mszy Świętych odprawianych w kościołach i kaplicach Diecezji Płockiej, dołączono do modlitwy wiernych specjalne wezwanie w tej intencji. Niech miłosierny Bóg wspomoże wszystkie ofiary tej tragedii. Niech zmarłych obdarzy życiem wiecznym, a tym, którzy ocaleli, da nadzieję i duchowe umocnienie.

Ponadto, zgodnie z Apelem ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, z dnia 8 lutego br. dotyczącym przeprowadzenia zbiórki ofiar na rzecz pomocy poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii, chciałbym, aby nasza Diecezja włączyła się w to szlachetne dzieło miłosierdzia. Polecam zatem, aby w najbliższą niedzielę 12 lutego 2023 r. we wszystkich wspólnotach parafialnych przeprowadzić kwestę do puszek. Niech nasze serca będą solidarne z tymi, którzy potrzebują pomocy. Bóg zapałać za życzliwość w tej ważnej sprawie!

+ Szymon Stułkowski

Biskup Płocki

3.     Zachęcamy do lektury tygodnika  „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszy tygodniku możemy przeczytać o:

·        Dlaczego sanktuarium w Lourdes stało się miejscem szczególnym dla chorych.

·        Światowy Dzień Chorego. Dlaczego boimy się raka?

·        Rozmowa z przechodzącym na emeryturę biskupem Edwardem Dajczakiem.

·        O młodzież trzeba mądrze powalczyć. Jak reagować, kiedy dziecko nie chce chodzić na religię?

4.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

5.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.