Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 18 grudnia 2022

Ogłoszenia parafialne - 18 grudnia 2022

1.     Serdecznie dziękujemy ks. kan. Henrykowi Lewandowskiemu za przeprowadzenie  w naszej Parafii Rekolekcji Adwentowych. Dzięki tej duchowej odnowie radośniej i bardziej po Bożemu przeżyjemy Święta Bożego Narodzenia. Księdzu Henrykowi na Święta Bożego Narodzenia życzymy obfitości Bożych łask i radości  z posługi na rzecz  Kościoła Płockiego.

2.     Zapraszamy jeszcze w poniedziałek i środę na roraty.

3.     Dzieci, które systematycznie uczęszczały na różaniec i złożyły wyklejankę mogą do zakrystii zgłaszać się po nagrody.

4.     W sobotę wigilia Bożego Narodzenia, prosimy zgodnie z polską tradycją o zachowanie postnego charakteru tego dnia, a w szczególności  kolacji wigilijnej.

5.     W Wigilię nie będzie Mszy św. popołudniowej.

6.     24 grudnia –  Pasterka w Wojszczycach o godz. 22.00, w świątyni pozostają tak jak w ubiegłym roku dwie pasterki o godz. 20.00 i o godz. 24.00. Na Pasterkę o godz. 20.00, którą będzie odprawiał ks. Senior  zapraszamy szczególnie seniorów i rodziców z małymi dziećmi.

7.     W pierwszy Dzień Świąt Msze św. w kościele o godz. 9.30 i 11.30, w kaplicy w Wojszczycach o godz. 13.00, nie będzie Mszy św. po południu.

8.     W Drugi Dzień Świąt Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Ofiary składane w II Dzień Świąt są tradycyjnie przeznaczane na Uczelnie Katolickie.

9.     Bardzo prosimy byśmy wchodząc do świątyni wycierali obuwie i dokładnie zamykali jedne i drugie drzwi wejściowe.

10.           Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Modlitwa przed wieczerza wigilijna.

·        W cyklu adwentowym – o kolejnym promieniu świętości: nawyk oglądania Boga, czyli o modlitwie, która pozwala Go zobaczyć.

·        Ukraiński politolog opowiada o tym, jak żyje się pod rosyjskimi ostrzałami i atakami rakietowymi.

·        W „Małym Gościu Niedzielnym” – wskazuj drogę bądź Gwiazdą – wiele o Świętach Bożego Narodzenia.

11.           Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

12.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.