Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 23 stycznia 2011

Ogłoszenia parafialne - 23 stycznia 2011

Ogłoszenia parafialne1. Jeszcze przez najbliższy tydzień będzie trwała wizyta duszpasterska zwana popularnie kolędą w domach parafian. Wizyta ma na celu bliższe poznanie się z parafianami, ich życiem i problemami. Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu będzie to jedyna możliwość w ciągu roku zobaczenia własnych duszpasterzy. Bardzo prosimy aby podczas wizyty była cała rodzina. Prosimy nie szukać pokrętnych tłumaczeń nieobecności kogoś z rodziny. Bardzo cenimy szczerość. Rodziny, które nie przyjmują kapłana po kolędzie, a co się z tym bardzo blisko łączy, nie chodzą do kościoła nie mają prawa korzystać z posługi parafialnej duszpasterzy, w tym także z katolickiego pogrzebu. A jest w naszej parafii kilka takich rodzin i to już w podeszłym wieku. Prosimy aby dzieci i młodzież uczący się w szkole zostawiali obowiązkowo w dniu kolędy zeszyt od religii. Ofiary jakie będziecie składać podczas kolędy w całości będą przeznaczone na spłacenie kredytów zaciągniętych na położenie kostki na parkingu, cmentarzu i wokół kościoła.

2. Jeszcze w tym tygodniu, podczas trwanie kolędy sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać bezpośrednio przed lub po Mszy św.

3. Prawdopodobnie będziemy zmuszeni zamykać na kłódkę wejścia na cmentarz po zapadnięciu zmroku. Podyktowane jest to tym, że w kontenerze oraz obok niego zaczynają znajdować się śmieci pochodzące z gospodarstw domowych: resztki jedzenia, pampersy, zabawki dziecięce... Trudno sobie wyobrazić, aby były to rzeczy pochodzące ze sprzątania grobów. Co gorsza wałęsające się psy rozciągają te rzeczy po całym cmentarzu. Tego typu śmieci zazwyczaj są podrzucane wieczorem i nocą.

4. Jeszcze przez dwa tygodnie, podczas trwanie kolędy sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać bezpośrednio przed lub po Mszy św.

5. Składamy serdeczna „Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary. Dziękujemy również za te, które składacie z okazji kolędy na zapłacenie za inwestycji przy parkingu, na cmentarzu i przy kościele.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” godnymi polecenia są następujące artykuły:

• Błogosławiony 1 maja.
• Jaki jest polski katolicyzm?
• Czego nie ma w raporcie MAK?
• Kto znajdzie pracę w Niemczech?
• Co można wyczytać z DNA?

A także wiele bieżących informacji z życia Kościoła w Polsce i na świecie.

– W „Małym Gościu Niedzielnym” Książeczka z najlepszymi żartami. Humory świętych. Święta Rodzina na ulicy.

23,949,482 unikalnych wizyt