Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 15 maja 2022

Ogłoszenia parafialne - 15 maja 2022

Ogłoszenia parafialne

1.     Trwa miesiąc maj, poświęcony w sposób szczególny czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w dzień powszedni po Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę będziemy śpiewać Litanię Loretańską po Mszy św. naprzemiennie. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do śpiewania litanii w kaplicy w Wojszczycach i w odległych miejscowościach przy figurkach.

 

2.     W następną  niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci klas IV z naszej parafii będą miały Uroczyste Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Prosimy nie zajmować miejsc zarezerwowanych dla rodziców, a obok dzieci mogą przebywać tylko wyznaczony kamerzysta i wyznaczony fotograf.

 

3.     W najbliższa poniedziałek - 16 maja po Mszy św. o godz. 18.00 próba dzieci klas IV mających przystąpić do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Na pierwszej próbie brakowało siedmioro dzieci. Jeżeli jutro znów ich nie będzie będą skreślone z listy i nie przystąpią do Odnowienia Przyrzeczeń.

 

4.     Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę- 21 maja od godz. 9.00 do 10.00.

 

5.     Po raz kolejny nasza parafia pragnie wziąć czynny udział w akcji Caritasu Paczka dla Ukrainy. W ten sposób pragniemy pomóc rodzinom ukraińskim, które pozostały na Ukrainie i walczą o swą wolność. Caritas opracowała listę produktów, według której należy przygotować paczkę. Listy z potrzebnymi produktami leża na stoliku za ławkami. Przygotowanie paczki według wskazówek pozwoli na zapewnienie podstawowego zaopatrzenia dla kilkuosobowej rodziny na tydzień. Produkty z listy w różnej konfiguracji i różnej ilości przez najbliższy tydzień można składać w pomieszczeniu przy plebanii (powinny być w kartonie). Po następnej niedzieli zostaną zawiezione do Płocka, a tam woluntariusze Caritas zapakują je w kartony według liczby i rodzaju opakowań konkretnych produktów.

 

6.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        O kanonizowanym dzisiaj Karolu de Foucauld.

·        Muniek Staszczyk opowiada o swoim życiu i trzymaniu się Boga.

·        Czy Mołdawia stanie się następnym celem agresji Rosji?

·        O tym jak radzimy sobie bez gazu z Rosji.

 

7.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

8.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

23,952,061 unikalnych wizyt