Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 10 kwietnia 2022

Ogłoszenia parafialne - 10 kwietnia 2022

1.     Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy w Kościele obchody Wielkiego Tygodnia.  Przypominamy, że w Wielki Piątek katolików obowiązuje post ścisły.

2.     W Wielki Czwartek rozpoczynamy obchody Triduum Paschalnego. Serdecznie zapraszamy w te najważniejsze dla chrześcijan dni na nabożeństwa:

• Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej  – godz. 18.00

• Wielki Piątek – Liturgia Męki i Śmierci Pańskiej – godz. 18.00

• Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej – godz. 20.00

3.     W Wielki Piątek przy adoracji Krzyża składamy w całym Kościele Powszechnym ofiary na Bazylikę Grobu Pańskiego i chrześcijan w Ziemi Świętej.

4.     Na liturgię w Wielką Sobotę przychodzimy ze świecami. Nabożeństwo rozpoczynamy na zewnątrz świątyni, poświęceniem ognia.

5.     Pamiętajmy o adoracji przy Grobie Pańskim i przy „Ciemnicy”. Świątynia będzie otwarta w Wielki Czwartek do godz. 20.00, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę do godz. 22.00.

6.     W Wielki Piątek o godz. 21.00 wspólna adoracja przy Grobie Pana Jezusa, podczas której będziemy śpiewali Gorzkie Żale.

7.     Zapraszamy Druhów Strażaków do warty przy grobie od końca nabożeństwa w Wielki Piątek do procesji rezurekcyjnej.

8.     W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. W kościele parafialnym co godzinę  od godz. 10.00 do godz. 14.00, a w kaplicy w Wojszczycach o godz. 13.30.

Tego dnia od godz. 10.00 do 14.00 będzie można  jeszcze skorzystać ze spowiedzi.

9.     Msza św. z procesją rezurekcyjną w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Na procesję rezurekcyjną zapraszamy asystę procesyjną, druhów strażaków, dziewczynki do sypania kwiatkami i wszystkich, którzy zechcą swą obecnością ubogacić wielkanocną uroczystość. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie Mszy św. po południu o godz. 17.00.

10.           Dziękujemy mieszkańcom Błogosławia, Korycisk,Wojszczyc, Strubin, Kroczewo(baraki), Trębki Nowe(struga/górka cz. 1), Trębek Nowych(przy lotnisku), Falbog Wielkich, Załusk, Trębek Starych, Trębek Nowych (ośrodek) za ofiary złożone na kwiaty i dekorację Grobu w ubiegłym tygodniu. Zaangażowanym w zbiórkę i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

11.           Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Cykl Wielkopostny – gniew to straszna trucizna..

·        Kolejna płyta Biblia Audio (Prorocy Więksi)

·        Masowy mord Rosjan w Buczy w Urainie.

·        Gdy w polityce brakuje wiary, a w życiu codziennym moralności wszystko się wali w artykule prorocy i politycy.

12.           Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

13.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.