Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 20 marca 2022

Ogłoszenia parafialne - 20 marca 2022

1.     W należytym przeżyciu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa :

·        DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek o godz. 17.00, po Drodze Krzyżowej Msza św. z godz. 17.00 około godz. 17.30.  Dla dzieci, które będą systematycznie uczęszczały na Drogę Krzyżową przewidziane są nagrody.

·        GORZKIE ŻALE w niedzielę po Mszy św. naprzemiennie. W najbliższą niedzielę po  Mszy św. o godz. 9.30.

·        REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE ze spowiedzią wielkopostną odbędą się przed piątą niedzielą Wielkiego Postu w dniach 1–3 kwietnia br.

2.     W związku z przygotowywaniem dzieci do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej jeszcze dzisiaj i 27 marca dzieci klas III i IV będą miały dodatkowa Mszę św. o godz. 12.30.

3.     W następną niedzielę dzieci klas III od godz. 12.00 będą mogły w zakrystii odbierać stroje komunijne. Potem o godz. 12.30 Msza św. dla dzieci i ich rodziców.

4.     W imieniu Caritasu, a bardziej walczących Ukraińców dziękujemy wszystkim, którzy złożyli dary w ramach akcji „paczka dla Ukrainy”

5.     Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu zbieramy na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego. Prosimy o przeprowadzenie takiej zbiórki w poszczególnych miejscowościach do Niedzieli Palmowej. Zaangażowanym w zbiórkę i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy już mieszkańcom Wojen i Emolinka za złożoną ofiarę na ten cel.

6.     Dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wzniesiemy modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Po tym będzie Droga Krzyżowa, a po niej Msza św. w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji.

7.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Cykl Wielkopostny –o tym, że kiedy maleje atrakcyjność ducha, wzrastają wymogi ciała.

·        Rozmowa o niezawinionym cierpieniu i o tym, dlaczego Pan Bóg d9opuszcza, aby na Ukrainie ginęli niewinni ludzie.

·        Patriarcha Cyryl traci Ukrainę.

·        W „Małym Gościu Niedzielnym” – obrazek z modlitwą do św. Michała Archanioła, a także o wojnie na Ukrainie.

8.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

9.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.