Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 6 marca 2022

Ogłoszenia parafialne - 6 marca 2022

1.     Trwa Wielki Post, który ma charakter pokutny. Pamiętajmy w tym okresie o dobrych postanowienia, wyrzeczeniach i umartwieniu.

2.     W należytym przeżyciu Wielkiego Postu będą nam pomagały nabożeństwa :

·        DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek o godz. 17.00, po Drodze Krzyżowej Msza św. z godz. 17.00 około godz. 17.30.  Dla dzieci, które będą systematycznie uczęszczały na Drogę Krzyżową przewidziane są nagrody.

·        GORZKIE ŻALE w niedzielę po Mszy św. naprzemiennie. W najbliższą niedzielę po  Mszy św. o godz. 17.00.

·        REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE ze spowiedzią wielkopostną odbędą się przed piątą niedzielą Wielkiego Postu w dniach 1–3 kwietnia br.

3.     W dzisiejszą niedzielę  po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla dzieci mających przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.

4.     Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą w miesiącu. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja ze śpiewanymi Gorzkimi Żalami.

5.     W związku z przygotowywaniem dzieci do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej przez trzy niedzielę – 13, 20 i 27 marca dzieci klas III i IV będą miały dodatkowa Mszę św. o godz. 12.30. Prosimy aby rodzice i dzieci pamiętali o tych Mszach dla nich. Obecność w te trzy niedziele na Mszy św. o godz. 12.30 obowiązkowa.

6.     Na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy w minioną niedzielę i Środę Popielcowa złożyliśmy 6 865 zł., a wysłaliśmy na ten cel 7 500 zł.

7.     W następną niedzielę duchową łączymy się z Kościołem na wschodzie. Jest to niedziela „Ad Gentes”. Będziemy w niedzielę – 13 marca zbierali ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na wschodzie.

8.     Są już do nabycia baranki wielkanocne w ramach wielkanocnego dzieła Caritas. W tym roku dochód ze sprzedaż Caritas, przeznacza na pomoc dzieciom z Ukrainy. Cena baranka to 6 zł.

9.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Kolejna płyta CD z Biblią, tym razem Księgi Prorockie (Prorocy Więksi)

·        Cykl Wielkopostny – „Droga do wolności”. Pycha – matka grzechów.

·        Inwazja Rosji na Ukrainę – Dni bólu i chwały Ukrainy.

·        Watykan nie milczy o wojnie na Ukrainie.

10.           Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

11.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.