Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 30 stycznia 2022

Ogłoszenia parafialne - 30 stycznia 2022

1.     W końcu  XVIII  wieku nasza Ojczyzna utraciła niepodległość, a  władze zaborcze utrudniały kształcenie młodego pokolenia Polaków. Nie chcąc doprowadzić do  odrodzenia Polski, zaborcy sprzeciwiali się zwłaszcza edukacji  kapłanów. W  tych  trudnych czasach przychylna  decyzja Papieża Piusa  IX, inspirowana działalnością polskich katolickich patriotów, przyczyniła się do  powstania w  1866 roku Papieskiego Kolegium Polskiego w Rzymie. Kolegium jest miejscem, w  którym mieszkają polscy księża, odbywający studia w  rzymskich uniwersytetach i  pogłębiający swoją formację intelektualną, duchową i  duszpasterską, a  tym samym przygotowujący się do posługi kapłańskiej w Kościele w Polsce. Dziś Kolegium wymaga gruntownej renowacji oraz modyfikacji przestrzeni lokalowej. Aby przeprowadzić konieczne remonty, które pozwolą na  dostosowanie warunków bytowych do  aktualnych standardów, zwracamy się z prośbą do wszystkich wiernych o wsparcie materialne tego dzieła. Ufamy, ze dzięki wspólnemu wysiłkowi wiernych i  pasterzy Kościoła w  Polsce uda się nam zachować tę ważną część polskiego dziedzictwa w  Rzywnie, które przez kolejne stulecia będzie służyło formacji intelektualnej i duchowej polskich kapłanów. Już teraz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy złożyli dzisiaj na ten cel ofiarę na tacę, zapewniając o naszej wdzięcznej modlitwie.

2.     W środę – 02 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji ludowej zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W to święto przynosimy do poświęcenia gromnice. Msze święte w ten dzień w świątyni o godz. 9.30 i 17.00, w kaplicy w Wojszczycach o godz. 11.00. Ofiary, które będziemy składać na tacę w ten dzień są przeznaczone na potrzeby klasztorów klauzurowych.

3.     Najbliższy piątek i sobota są pierwszymi w miesiącu lutym. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwa.

4.     Niedziela – 06 lutego jest pierwszą niedzielą w miesiącu. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja.

5.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” . W bieżącym numerze polecamy następujące artykuły:

·        Czy można osiągnąć zbawienie poza Kościołem?

·        Klasztor kontemplacyjny – szczególny rodzaj powołania.

·        Obraz szczęśliwego ojca z powodu posiadania rodziny.

·        O nowej podstawie programowej historii dla szkół średnich i nowym przedmiocie historia i teraźniejszość.

·        W „Małym Gościu Niedzielnym” o zimowych igrzyskach olimpijskich i ratownikach Górskiego Pogotowia Ratunkowego.

6.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

7.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.