Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 16 maja 2021

Ogłoszenia parafialne - 16 maja 2021

1.     Trwa miesiąc maj, poświęcony w sposób szczególny czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w dzień powszedni po Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę będziemy śpiewać Litanię Loretańską po Mszy św. naprzemiennie. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.

2.     W następną  niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 dzieci klas IV z naszej parafii będą miały Uroczyste Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Prosimy nie zajmować miejsc zarezerwowanych dla rodziców, a obok dzieci mogą przebywać tylko wyznaczony kamerzysta i wyznaczony fotograf.

3.     W następną niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niedziela ta kończy Okres Wielkanocny w liturgii Kościoła.

4.     Za ponad dwa tygodnie obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku główną Mszę świętą i procesje poprowadzi w naszej parafii Ks. Biskup Roman Marcinkowski. Ołtarze będą w tym roku przygotowywali mieszkańcy następujących miejscowości.                                                                                                             I – Załuski Stare, II – Zaręby, III – Niepiekła, IV – Trębki Nowe (ośrodek).

5.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Beatyfikowany wczoraj w Rzymie założyciel salwatorianów jest dobrym patronem na dzisiejsze czasy.

·        O celach trwającego obecnie narodowego spisu powszechnego.

·        Góra z widokiem na wieczność – o Wniebowstąpieniu.

·        O strategicznym połączeniu Polski ze złożami gazu norweskiego.

6.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

7.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.