Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 18 kwietnia 2021

Ogłoszenia parafialne - 18 kwietnia 2021

1.     Odłożoną wizytę duszpasterską zaplanowaną na okres po Świętach Wielkanocnych rozpoczęliśmy w poniedziałek 12 kwietnia. Wizyta wygląda inaczej niż w minionych latach. Do poszczególnych domów księża będą podjeżdżali sami, własnym samochodem. Pragniemy zapewnić Parafian, że czujemy się bezpieczni gdyż obydwaj zostaliśmy zaszczepieni przeciw Cowid 19 i według zapewnień nie zarażamy, jak również sami nie powinniśmy się zarazić. Jeżeli ktoś jest na kwarantannie może księdza nie przyjmować dając jakiś znak (może to być zamknięta brama lub informacja przez sąsiadów). Jeżeli ktoś, mimo tego obawia się i nie chce księdza wprowadzać do mieszkania, może wyjść przed dom i tam pomodlimy się za rodzinę i pobłogosławimy domowników i obejście. W domu kapłan będzie przebywa bez zbędnego przedłużania ograniczając się do modlitwy, błogosławieństwa i krótkiej  rozmowy. Ofiary, które złożymy przy kolędzie, jak również składkę inwestycyjną od rodziny przeznaczmy na realizację projektu termomodernizacyjnego świątyni, który rozpocznie się niebawem po dopięciu wszystkich spraw z konserwatorem zabytków.

2.     W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Odbędzie się także odbiór strojów komunijnych od Pana Krawca.

3.     W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie organizacyjne dla uczniów klas IV w ramach przygotowania do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.

4.     Podczas kolędy kancelaria czynna od 13 do 14 lub w niedzielę po Mszach świętych. Metryki wydaje P. Organista po telefonicznym umówieniu (tel. Na stronie internetowej parafii).

5.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        O wyjątkowym w skali światowej projekcie rehabilitacji osób po COVID-`19 realizowanym w Polsce.

·        Krzysztof Krawczyk – życie niezmarnowane.

·        Wkrótce przejedziemy nową zakopianka.

6.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

7.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

PLAN KOLĘDY - 2021

Poniedziałek – 19 kwietnia

Godz. 9.00 – Gostolin

Godz. 9.00 – Sobole- 1 kapłan- od strony kościoła następnie za „7”