Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 4 października 2020

Ogłoszenia parafialne - 4 października 2020

1.     Trwa miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe tak jak lat ubiegłych w dzień powszedni o godz. 16.30, a w niedzielę będziemy odmawiali po jednej lub dwie tajemnice różańca po każdej Mszy św.

2.     W październiku w dzień powszedni Msze św. są o godz. 16.00 i po różańcu około godz. 17.00.

3.     We wtorki i czwartki różaniec z zaangażowaniem dzieci. Na tych nabożeństwach dzieci zbierają karteczki do wyklejanki. Dla tych, którzy będą mieli całą wyklejankę przewidziane są nagrody. Tradycyjnie też w te dni będziemy losować figurkę Matki Bożej.

4.     W październiku kancelaria czynna od wtorku do piątku od godz.15.00 do Mszy św.

5.     Dzisiejsza niedziela jest pierwszą w miesiącu. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo, a na zakończenie Procesja Eucharystyczna wokół świątyni.

6.     Jest do nabycia książkowe wydanie „Kalendarzy Rolniczych”. Cena kalendarza to   30 zł. Jest ich ograniczona ilość i więcej nie będzie.

7.     W następną niedzielę jak słyszeliśmy w czytanym liście po raz XX obchodzimy Dzień Papieski. Tradycyjnie w ten dzień zbieramy ofiary do puszek na Fundacje Trzeciego Tysiąclecia, które są przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej a biednej młodzieży.

8.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Szczęście to zapatrzenie się w Boga, smutek to konsekwencja zapatrzenia się w siebie – mówi matka sługi Bożego Carla Acutisa, którego beatyfikacja odbędzie się na początku października.

·        O św. Franciszku, który mówił o sobie „prosty i niewykształcony”, a rzucił ogień na pogrążony w wielkim kryzysie Kościół.

·        Ludzie z spiżowej bramy – papieski windziarz, pielęgniarz i kierowca po raz pierwszy opowiadają o tym, co „zdarzyło się w Watykanie”.

·        W „ Małym Gościu Niedzielnym”

- plakat z modlitwą „Pod Twoją obronę”

- o nowym błogosławionym nastolatku Carlo Acutis, opowiada jego mama.

9.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

10.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.