Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 12 grudnia 2010

Ogłoszenia parafialne - 12 grudnia 2010

Ogłoszenia parafialne1. Przeżywamy czas Adwentu – jest to nasze przygotowanie się do godnego i owocnego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego. W należytym przygotowaniu będą nam pomagały Rekolekcje Adwentowe, które będą przed następną niedzielą Adwentu (17-19 grudnia), spowiedź adwentowa, a także Roraty.

2. Na Msze Roratnie – nasze modlitewne czuwanie na przyjście Zbawiciela z Maryją, zapraszamy: w poniedziałki, środy i piątki na godz. 17.00. Zapraszamy na roraty dzieci – dla was będzie konkurs z nagrodami.

3. Plan Rekolekcji Adwentowych (przeczytać). Z tyłu w świątyni za ławkami na stoliku leżą kartki z programem rekolekcji. Wychodząc proszę je zabrać do domu i podzielić się tą informacją z sąsiadami.

4. Jeżeli w już czytanych wypominkach jest jakiś błąd prosimy zainteresowanych o korektę.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla dzieci i rodziców przed Pierwszą Komunią Świętą.

6. Są do nabycia świece bożonarodzeniowe Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas 2010. Świece można nabywać w kościele pod chórem. Kupując świece w cenie 6 zł. pomagamy dzieciom skrzywdzonym przez los. Zapalona świeczka przy stole wigilijnym oznacza naszą łączność z tymi dziećmi i naszymi bliskimi, którzy przeszli już do wieczności.

7. Tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca będziemy przeznaczać ofiary z tacy na zakup paliwa do ogrzewania świątyni. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na ten cel. Liczymy na większą hojność.

8. Przy gazetach można kupić płytę z kolędami, z których całkowity dochód przeznaczony jest na pomoc powodzianom w Gminie Gąbin. Cena 10 zł.

9. „Bóg zapłać” za ofiary składane na budowę parkingu i na dzisiejszą tacę. Do dnia dzisiejszego ofiarę na parking złożyło 211 rodzin

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze godnymi polecenia są następujące artykuły:

• Cykl adwentowy – Będziesz czytał Biblie codziennie.
• Czas proroków nie skończył się na Janie Chrzcicielu.
• Matka Boża przyciąga do Guadelupe 22 miliony pielgrzymów rocznie – reportaż dziennikarzy „Gościa Niedzielnego”.
• Niemcy i ich Hitler – pierwsza wystawa w Niemczech o Hitlerze opowiada, jak człowiek znikąd zawładnął sercami duszami Niemców.

A także wiele bieżących informacji z życia Kościoła w Polsce i na świecie.

– Dzisiaj w numerze obrazek Matki Boskiej z Guadelupe z modlitwą Benedykta XVI w intencji życia..