Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 1 czerwca 2020

Ogłoszenia parafialne - 1 czerwca 2020

1.     W zawiązku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 roku W sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 964), poinformowano, że podczas procesji Bożego Ciała nie obowiązuje żaden limit osób uczestniczących w wydarzeniu. Są jednak zalecenia, aby uczestnicy zachowali obowiązek odległości między sobą nie mniejszej niż 2 metry lub zakryli ust i nosa, za wyjątkiem sprawujących kult religijny. W związku z tym bardzo serdecznie prosimy, aby wszyscy którzy będą uczestniczyli    w procesji mieli założone maseczki wtedy nie będziemy musieli pilnować odległości między sobą.

2.     W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwana Bożym Ciałem. Trasa procesji taka sama jak ubiegłych lat .W tym roku ołtarze stroją mieszkańcy następujących miejscowości:

·        Ołtarz I – przy figurce nad stawem –  mieszkańcy Kroczewa (str. prawa)

·        Ołtarz II – przy posesji Państwa Krawieczyńskich – mieszkańcy Trębek Nowych (lotnisko)

·        Ołtarz III – przy remizie OSP – mieszkańcy Swobodni

·        Ołtarz IV – przy świątyni – mieszkańcy Wojen

3.     Msze św. w Boże Ciało o godz. 9.30 i 11.30. Nie ma Mszy w kaplicy, a o godz. 17.00. Msza św. ślubna.

4.     Na Sumę, po której odbędzie się procesja Eucharystyczna ulicami Kroczewa, zapraszamy: Asystę Procesyjną, Druhów Strażaków, dziewczynki do sypania kwiatkami , ministrantów, wszystkich, którzy w tak zewnętrzny sposób chcą uczcić Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i nie mają żadnych lęków przed zarażeniem się. W czasie Mszy św. i uwielbienia Jezusa w Najświętszym Sakramencie podczas procesji będziemy go błagali, aby ustrzegł mieszkańców naszej parafii od wszelkich nieszczęść i kataklizmów.

5.     Prosimy o dekorację w domach szczególnie tych na trasie procesji.

6.     W najbliższą sobotę – 13 maja zapraszamy na Mszę św. o godz. 20.00 i nabożeństwo fatimskie zakończone procesją ze świecami.

7.     Miło nam zakomunikować, że ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski pochodzący z naszej parafii w miniony czwartek został Rektorem UKSW w Warszawie . Składamy gorące gratulacje i wsparcie w modlitwie.

8.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Jakiej prezydentury potrzebuje Polska?

·        Epidemia to czas próby – rozmowa z abpem Stanisławem Gądeckim.

·        Stulecie Związku Polskich Kawalerów Maltańskich.

9.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

10.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.