Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 12 kwietnia 2020

Ogłoszenia parafialne - 12 kwietnia 2020

1.     Niech Zmartwychwstały Chrystus każdego dnia odrzuca kamień zniechęcenia i zapala do życia w prawdzie i światłości. Bądźmy świadkami Chrystusa tak jak Chrystus jest świadkiem Miłości. Bądźmy świadkami Miłosierdzia, bo  Miłosierdzie Boże zmienia świat. Niech Pokój Chrystusowy zawsze panuje w Waszych sercach – czego Wszystkim Parafianom życzą - Duszpasterze Parafii Kroczewo.

2.     Przy wejściu do świątyni stoi płyn do dezynfekcji dłoni. Zachęcamy do korzystania z dezynfekcji.

3.     Biskup Płocki przedłużył dyspensę od uczestnictwa w Mszy św.  niedzielnej           do dnia 12 kwietnia br. następującym wiernym:

a. osobom w podeszłym wieku,

b. osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),

c. dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,

d. osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

4.     Msze św. do 19 kwietnia będą odprawiane w wyznaczonych godzinach, ale w nich może uczestniczyć według zarządzenia maksymalnie 5 osób oprócz asysty ołtarza. Przypominamy, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na rękę, do czego teraz zachęcamy.                                                                      Znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk. Zrezygnowaliśmy z napełniania kropielnic wodą święcona.                                      Prosimy aby w czasie ograniczenia ilości osób przebywających w świątyni w Mszy św. w pierwszej kolejności uczestniczyli ci, którzy maja zamówioną intencję.

5.     Sprawowanie sakramentu chrztu świętego dozwolone jest tylko w niebezpieczeństwie śmierci. Prosimy wszystkich, którzy zamówili chrzest swojego dziecka na Wielkanoc, aby przenieśli uroczystość na inny termin

6.     Następuje także ograniczenie działalności kancelarii parafialnych tylko do koniecznych czynności dotyczących spraw pilnych i losowych. Inne sprawy można załatwiać telefonicznie. Numery telefonów na naszej stronie internetowej.

7.     W Wielkanoc w świątyni Msze św. o godz. 6.00, 9.30, 11.30 i w kaplicy                 w Wojszczycach o godz. 13.00.

8.     Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. tak jak w każdą niedzielę z wyjątkiem kaplicy w Wojszczycach, gdzie Msza św. będzie o godz. 13.00

9.     Postanowienie co do liturgii Pierwszej Komunii Świętej w diecezji płockiej zostanie podjęte, po roztropnym rozpatrzeniu sytuacji w Polsce, po Wielkanocy. Powyższe wskazania dotyczą także Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Prawdopodobnie Pierwsza Komunia Święta zostanie przesunięta na późniejszy termin.

10.           Jest do nabycia świąteczny podwójny numer „Gościa Niedzielnego” i „Mały Gość Niedzielny”. Gazety leżą za ławkami na stoliku.

11.           Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

12.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.