Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 1 grudnia 2019

Ogłoszenia parafialne - 1 grudnia 2019

1.     Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą w miesiącu. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja.

2.     Od dzisiaj przeżywamy w Kościele Okres Adwentu. Adwent to czas naszego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Przypominamy, że zgodnie z wykładnią Kościoła o interpretacji „Pięciu przykazań kościelnych” Adwent nie jest czasem pokutnym. Jest to czas radosnego oczekiwania. Czasem pokutnym jest tylko Okres Wielkiego Postu. W tym czasie przygotowywać nas będą Rekolekcje Adwentowe, które w naszej Parafii odbędą się w dniach 20-22 grudnia

3.     W Adwencie czuwamy razem z Maryją na przyjście Zbawiciela podczas Mszy „roratnich”  o godz. 17.00 w poniedziałki, środy i soboty. Na roraty prosimy o przychodzenia z lampionami i z zapalonymi lampionami wracamy do domów.

4.     Najbliższy piątek i sobota są pierwszymi w miesiącu grudniu. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo.

5.     Są już do nabycia świece w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas 2019” Cena świecy dużej 12 zł, małej 6 zł. Kupując świecę i stawiając ją na stół wigilijny wspomagamy potrzebujące dzieci i łączymy się z nimi duchowo. Świecę można nabić u ministrantów lub w zakrystii.

6.     Przyjmujemy na wypominki roczne. Jeżeli w czytanych wypominkach wkradł się jakiś błąd, prosimy zainteresowanych o informację w tej kwestii.

7.     Jeszcze tylko do następnej niedzieli dzieci, które oddały wyklejankę różańcową mogą w zakrystii ją odbierać razem z nagrodą niespodzianką.

8.     W następna niedzielę modlimy się i pomagamy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. będzie zbiórka do puszek  na Pomoc Kościołowi na Wschodzie .

9.     Parafia w Kroczewie pragnie ufundować pamiątkową tablicę poświęconą mieszkańcom Parafii Kroczewo, którzy zostali zamordowani przez hitlerowców w czasie II Wojny Światowej w więzieniu karno-śledczym na III Forcie w Pomiechówku. Pamiątkowa tablica będzie umieszczona na patriotycznym obelisku znajdującym się na cmentarzu grzebalnym. Prosimy rodziny, a także wszystkich mających jakąkolwiek wiedzę o pomordowanych o informację na ich temat: drogą elektroniczną - info@parafiakroczewo.pl  lub osobiście w kancelarii parafialnej.

10.           Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” . W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Adwentowy cykl – Pan jest blisko.

·        Rozmowa z matką chłopca cudownie ocalonego za wstawiennictwem kard. Fultona Sheena.

·        Świadectwo Polaków modlących się przy grobie ks. Dolindo.

·        W „Małym Gościu Niedzielnym” - lampion roratni do samodzielnego złożenia

- co robić, aby dobrze przygotować się na Boże Narodzenie.

11.           Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

12.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.