Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 6 października 2019

Ogłoszenia parafialne - 6 października 2019

1.     Dzisiejsza niedziela jest pierwszą w miesiącu. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu. W ramach nabożeństwa odmówimy różaniec, a na zakończenie Procesja Eucharystyczna wokół świątyni.

2.     Trwa miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe tak jak lat ubiegłych w dzień powszedni o godz. 16.30 W niedzielę po każdej Mszy św. będziemy odmawiali jedną lub dwie dziesiątki różańca. Dlatego też Msze św. w październiku w dzień powszedni są o godz. 16.00 i po różańcu o godz. 17.15.

3.     W poniedziałki, środy i piątki różaniec z zaangażowaniem dzieci. Na tych nabożeństwach dzieci zbierają karteczki do wyklejanki. Dla tych, którzy będą mieli całą wyklejankę przewidziane są nagrody. Tradycyjnie też w te dni będziemy losować figurkę Matki Bożej.

4.     Ze względu na Msze św. ślubne w najbliższą sobotę różaniec rozpocznie się po Mszy św. o godz. 17.30, czyli około godz. 18.00.

5.     W październiku kancelaria czynna od 15.00 do Mszy św.

6.     Jest do nabycia książkowe wydanie „Kalendarzy Rolniczych”. Cena kalendarza to 25 zł. Jest ich ograniczona ilość i więcej nie będzie.

7.     Ks. Prałat Jerzy Zając w dniach 4-8 listopada organizuje pielgrzymkę do Rzymu i po Włoszech. Kontakt i szczegóły w gablocie ogłoszeniowej.

8.     Za tydzień w niedzielę – 13 października nie tylko są wybory na które należy pójść i mądrze oddać swój głos, ale także 102 rocznica zakończenia objawień fatimskich. Zapraszamy na Mszę św. różaniec fatimski zakończony procesją z figurą fatimską i świecami wokół świątyni. Msza św. wyjątkowo rozpocznie się o godz. 19.30.

9.     Jak słyszeliśmy w czytanym liście Episkopatu w następną niedzielę zbieramy do puszek ofiary na Fundację „Dzieło nowego Tysiąclecia” na biedną a uzdolnioną młodzież by mogła rozwijać swoje dary i talenty.

10.           Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Prosimy o wpisywanie imion i nazwisk zmarłych w mianowniku, bez odmieniania i najlepiej na karteczkach, które leżą na stolikach za ławkami. Od zeszłorocznych wypominek nic się nie zmieniło.

11.           Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        O tym jak św. siostrę Faustynę widział jej kierownik duchowy ks. Michał Sopoćko.

·        O niebiańskim pochodzeniu i ogromnej mocy Różańca.

·        Wspomnienie o śp. Janie Kobuszewskim, który żartami rozbrajał smutki świata.

·        Wybory – rozstrzygamy o przyszłości Polski.

12.           Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności

13.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.