Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 14 lipca 2019

Ogłoszenia parafialne - 14 lipca 2019

1.     W okresie wakacyjnym zazwyczaj będzie w parafii tylko jeden kapłan, dlatego prosimy o załatwianie spraw tylko w godzinach otwarcia kancelarii. Ze spowiedzi prosimy korzystać głównie w dzień powszedni przed Mszami Świętymi.

2.     W miesiącu lipcu i sierpniu w poniedziałki  nie będzie Mszy św. z wyjątkiem 12 i 26 sierpnia.

3.     W kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z Płocka do Częstochowy. Przyjmujemy także na pielgrzymkę duchową. Pielgrzymi duchowi dostają specjalny modlitewnik pielgrzyma i w dniach od 06 do 14 sierpnia gromadzą się w świątyni o godz. 20.00 na Mszy św. i Apelu Jasnogórskim aby w ten duchowy sposób wesprzeć pielgrzymów i łączyć się z nimi na modlitwie. Pielgrzymi duchowi mogą złożyć przy zapisie dobrowolna ofiarę na pielgrzymkę.

4.     W związku ze zbliżającym się świętem św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących w następną niedzielę – 21 lipca po wszystkich Mszach św. będzie miało miejsce poświęcenie pojazdów. Kierowcy do poświęcenia podjeżdżają tak jak lat ubiegłych z parkingu przed główna bramę. Przy poświęceniu można złożyć ofiarę w ramach akcji 1 gr. za 1 km na środki transportu dla misjonarzy.

5.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Czym jest szkaplerz i skąd pochodzi niezwykła jego moc?

·        Rozmowa z aktorką Ewą Błaszczyk, która założyła klinikę Budzik dla osób w śpiączce.

·        Polska wygrała spór o Fransa Timmermansa wbrew Niemiec i Francji.

·        Wakacyjny cykl pod nazwą „Cuda za miedzą”- opisujący sanktuarium maryjne Czech w miejscowości Svaty Hostyn.

6.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności

7.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.